Strona główna Wydarzenia Świdnica ZSE żegna wieloletniego emerytowanego nauczyciela

ZSE żegna wieloletniego emerytowanego nauczyciela

0

Zmarł Tadeusz Pankiewicz, wieloletni nauczyciel i wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. O śmierci emerytowanego pedagoga szkoła poinformowała na swoim profilu społecznościowym.

Pan Tadeusz Pankiewicz rozpoczął pracę w Zespole Szkół Ekonomicznych w 1972 roku jako nauczyciel matematyki i fizyki. Od roku 1975 pełnił funkcję wicedyrektora. Był znakomitym dydaktykiem i wychowawcą. Matematyką potrafił zainteresować młodzież, która dzięki zaangażowaniu profesora Pankiewicza osiągała wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. Doskonale znał sprawy szkoły i młodzieży. Potrafił zachęcić młodych ludzi do aktywności w różnych dziedzinach, bardzo wspierał uczniów utalentowanych sportowo. Na emeryturę odszedł w 1993 roku. Za swoje osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Pan Tadeusz Pankiewicz był otwarty na drugiego człowieka, życzliwy, sprawiedliwy i empatyczny. Niezwykle aktywny i towarzyski, ze wspaniałym poczuciem humoru, obecny na ważnych szkolnych uroczystościach i imprezach, takich jak kolejne jubileusze szkoły, szkolne wycieczki, wigilie. Zawsze uśmiechnięty, optymistycznie spoglądający w przyszłość, bardzo aktywny mógł być wzorem dla wielu młodych ludzi. Nie istniały dla niego przeszkody, swoim postępowaniem pokazywał, że wszystkie problemy można pokonać.

Odszedł od nas wspaniały człowiek. Pan Tadeusz Pankiewicz zajmuje bardzo ważne miejsce w ponad 70 letniej historii Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wartości życiowe Pana Tadeusza Pankiewicza i wspomnienia o Nim na zawsze pozostaną w naszych sercach.

/Tekst i zdjęcie ZSE/