Strona główna Temat dnia Zmiany w działalności aptek. Wprowadzono środki ostrożności

Zmiany w działalności aptek. Wprowadzono środki ostrożności

0

Naczelna Izba Aptekarska rekomendowała aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej. Zmiany wprowadziły już świdnickie apteki.

W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek – informuje Naczelna Izba Aptekarska.

W przypadku aptek działających na terenie Świdnicy zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących maksymalnej liczby osób przebywających w placówkach. – Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce, mając na względzie Wasze bezpieczeństwo, a także osób pracujących w aptece, bardzo prosimy o pojedyncze wchodzenie do naszej apteki. Przy każdym stanowisku pracującym może znajdować się jeden pacjent oraz dodatkowo jeden pacjent w wyznaczonym miejscu apteki. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między pacjentami oraz między Państwem a personelem apteki (minimum 1 metr). Prosimy także w miarę możliwości o korzystanie z płatności bezgotówkowych – stwierdzono w informacji wywieszonej na witrynie i wejściu kilku świdnickich placówek.

/mn/

Poprzedni artykułWciąż niepokonani na zawodowym ringu! [FOTO]
Następny artykułWspomogą świdnickich seniorów. MOPS uruchamia punkt informacyjny, zachęca wolontariuszy do pomagania przy zakupach