Strona główna Sport Siatkówka W pierwszej rundzie play-out z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych

W pierwszej rundzie play-out z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych

0

Zakończyła się runda zasadnicza na parkietach grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet w sezonie 2019/2020. Teraz na zespoły czeka decydująca potyczka w fazie play-off o awans do I ligi i fazie play-out o utrzymanie się na poziomie II ligi. 

Zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica uplasowały się na dziewiątej, ostatniej pozycji w tabeli. Drużyna dowodzona od niedawna z powrotem przez trenera Mateusza Dąbrowskiego przegrała komplet 16 meczów. W pierwszej rundzie fazy play-out przyjdzie nam powalczyć z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Pierwsze dwa pojedynki odbędą się w Wałbrzychu w dniach 21 i 22 marca. Trzeci bój rozegrany zostanie w Świdnicy (28 marca). Jeśli do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą kolejne mecze, to będą miały miejsce odpowiednio 29 marca (Świdnica) i 8 kwietnia (Wałbrzych). Lepszy z tej pary utrzyma się w II lidze, pokonany zmierzy się w decydującej, drugiej rundzie fazy play-out z przegranym pary: Sobieski Oława – Silesia Volley Mysłowice. Do III ligi spadnie ostatecznie tylko jedna, najsłabsza ekipa.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie rekomendacji premiera Mateusza Morawieckiego oraz Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, że wszystkie spotkania I ligi kobiet, II ligi kobiet, II ligi mężczyzn; turnieje, zawody i innych mecze, czy wydarzenia pod auspicjami PZPS mają odbywać się bez udziału publiczności. Decyzja obowiązuje do odwołania.

/MDvR/

Poprzedni artykułWybór odpowiedniej pościeli dla dzieci
Następny artykułCzy warto oszukiwać swój wiek?