Strona główna Temat dnia Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, na przełęczy Tąpadła tłumy

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, na przełęczy Tąpadła tłumy

9

Z powodu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju wprowadzono szereg ograniczeń dotyczących działalności placówek oświatowych, instytucji kultury, galerii handlowych, czy też restauracji. Wielokrotnie ponawiane są też apele o pozostanie w domach. W weekend prawdziwe tłumy odwiedzających zawitały pod Ślężę.

fot. Gmina Marcinowice

Tak dziś wygląda przełęcz Tąpadła. Na głównym parkingu brak miejsc, drogi dojazdowe, polany pełne samochodów – zaobserwowali w niedzielę przedstawiciele gminy Marcinowice. – Co prawda przełęcz nie znajduje się w granicach naszej gminy, jednak bezpośrednio graniczy z naszymi miejscowościami (Tąpadła, Sady, Mysłaków, Wirki, Wiry), a przemieszczający się turyści korzystają z naszej infrastruktury (place zabaw, siłownie, przystanki, sklepy, itp.) – wskazują.

Drodzy Goście, czy to naprawdę konieczne w okresie, kiedy duże skupiska ludzi niosą ze sobą realne zagrożenie dla nas wszystkich? Bądźmy odpowiedzialni. Zostawiamy pod rozwagę każdemu z osobna – apelują urzędnicy. Jak poinformowali, sprawa została natychmiast zgłoszona do odpowiednich służb, mając przy tym nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w kolejny weekend.

/UG Marcinowice, opr. mn/