Strona główna Temat dnia Rząd nie przewiduje zamykania sklepów. W świdnickich marketach duży ruch

Rząd nie przewiduje zamykania sklepów. W świdnickich marketach duży ruch [FOTO]

5

Wczoraj w związku z decyzją o zamknięciu szkół pojawiło się wiele fake newsów związanych z dalszymi krokami. Chcieliśmy je zdementować. Nie planujemy zamknięcia sklepów. Nie planujemy również otoczenia kordonem żadnego miasta – zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wychodzenie do miejsc, gdzie jest dużo osób jest niewłaściwe i niewskazane. Apelujemy o proobywatelskie postawy, o wspieranie osób starszych. Gwarantujemy, że nie ma podstaw, by obawiać się, że sklepy nie będą zaopatrzone. Odbyłam wczoraj rozmowy z producentami produktów żywnościowych. Są gotowi produkować więcej, jeśli będzie taka potrzeba. Moce przerobowe są uruchomione na poziomie 80%. Są jeszcze rezerwy do wykorzystania w sytuacji kryzysowej – teraz takiej potrzeby nie ma – wyjaśniała minister rozwoju podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy dr n. med. Ireneusz Skawina kategorycznie dementuje plotki dotyczące tego, że sklepy wielkopowierzchniowe działające na terenie powiatu miałyby zostać zamknięte.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, Artur Ciachowski

Poprzedni artykułMłode siatkarki zagrały w Miliczu [FOTO]
Następny artykułDziesięć medali pięściarzy Respectu [FOTO]