Strona główna Sport Piłka nożna Rozpoczęły rozgrywki z wysokiego “C”

Rozpoczęły rozgrywki z wysokiego “C”

0

Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Polonia Świdnica fantastycznie rozpoczęły rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek. Biało-zielone musiały co prawda gonić wynik, ale pokonały ostatecznie na własnym terenie Kaję Opoczno. 

Nasze zawodniczki rozpoczęły w sobotę rywalizację na szczeblu centralnym – w lidze, w której mierzą się drużyny z czterech województw. Znajdują się tu po dwie najlepsze ekipy z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego oraz łódzkiego. Mecz poprzedziło kilka bardzo ciekawych akcentów. Zespoły zostały wyprowadzone przez przesympatyczną „eskortę”- swoje najmłodsze koleżanki z klubu. Bezpośrednio przed rozpoczęciem meczu świdniczanki zostały odznaczone za zdobycie mistrzostwa w Dolnośląskiej Lidze Juniorek U-15. Pamiątkową paterę z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wręczył trener Adam Ciupiński, natomiast wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło przekazał na ręce trenera Polonii – Łukasza Wawrzyniaka okolicznościową statuetkę. Spotkanie, które odbywało się na płycie głównej można było po raz pierwszy śledzić na żywo w internecie. Transmisję z tego pojedynku przeprowadził Sportowy Wałbrzych TV – opowiada Damian Błaszczyk, prezes świdnickiego klubu.

Od samego początku, to świdniczanki przejęły inicjatywę, dłużej utrzymywały się przy piłce i stwarzały sytuacje bramkowe. Duża przewaga nie przełożyła się jednak na zdobycze bramkowe. To co nie udało się gospodyniom, wyszło drużynie z Opoczna, która przy pierwszej możliwości wyszła na prowadzenie, wykorzystując rzut karny w 30. minucie po zagraniu ręką jednej z naszych zawodniczek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron na boisku pojawiła się Nadia Sobel, która zaliczyła wymarzony debiut. Już w drugiej minucie zdobyła gola na 1:1, po podaniu Wiktorii Podleśnej. Ta sama zawodniczka niespełna trzy minuty później, obsłużona idealnym podaniem od Darii Matuszewskiej, wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Ten sam duet w roli głównej wystąpił w 70. minucie. Ponownie dokładne podanie Darii Matuszewskiej sfinalizowała Nadia Sobel, która zanotowała klasyczny hat-trick. Mimo dużej przewagi naszej drużyny, wynik nie uległ już zmianie.

MKS Polonia Świdnica – Kaja Opoczno 3:1 (0:1)

Gole:
42’ Nadia Sobel (as. Wiktoria Podleśna)
45’ Nadia Sobel (as. Daria Matuszewska)
70’ Nadia Sobel (as. Daria Matuszewska)

Skład: Roksana Matuszewska, Liwia Serafin, Amelia Kozina, Anna Pawlik (73’ Kinga Łukaszczuk), Karolina Kusiak, Wiktoria Podleśna, Julia Amarowicz (73’ Julia Roman), Aleksandra Śliwińska (70’ Wiktoria Szymańska), Daria Matuszewska, Kinga Żołądkiewicz oraz Amelia Patyk (41’ Nadia Sobel).

/FOTO: MKS Polonia/