Strona główna Sport Piłka ręczna Rozgromili na wyjeździe lubińskie Zagłębie

Rozgromili na wyjeździe lubińskie Zagłębie [40 ZDJĘĆ]

0

Bardzo udany występ zanotowali po przerwie młodzicy APR-u Świdnica. Nasi młodzi piłkarze ręczni pewnie wygrali w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin.

Od pierwszego gwizdka świdnicka drużyna postawiła trudne warunki rywalom. Początek meczu to tylko zdobycze bramkowe APR-u. Przy stanie 0:4, w 5. minucie spotkania o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. To uruchomiło licznik zdobytych goli przez lubinian, ale nasz golkiper Damian Wiktor grał znakomite zawody i do przerwy pokonany zostały tylko siedmiokrotnie. Po zmianie stron gra przebiegała nadal pod dyktando APR-u. Mimo licznych zmian przewaga przyjezdnych się utrzymywała. Aż dziewięciu zawodników ze Świdnicy punktowało w tym spotkaniu, zagrali wszyscy. W sumie czterech bramkarzy miało okazję bronić dostępu do naszej bramki i każdy miał wkład w zwycięskie spotkanie. Ksawery Włostowski i Maciej Markowski dopisali kolejne gole do swoich imponujących zdobyczy w tej edycji Ligi Dolnego Śląska w kategorii młodzików. W najbliższą niedzielę najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Podejmiemy wicelidera rozgrywek – zespół Siódemki Legnica. Ten mecz zadecyduje o mistrzostwie województwa. Przypomnijmy, że pojedynek wyjazdowy w poprzedniej rundzie zakończył się zwycięstwem APR-u, lecz dopiero po ósmej serii rzutów karnych.

Zagłębie Lubin – APR Świdnica 19:36 (7:19)

APR: Janas, Krukiewicz, Pajdała, Wiktor – Włostowski 10, Markowski 8, Madziara 4, Chrząstowski 3, Szporko 3, Dziedzic 2, Hollinger 2, Kurlenda 2, Michalski 2, Bieżyński, Gusiacki, Myśliński.

/MDvR, FOTO: Robert Krukiewicz/