Strona główna Wydarzenia Świdnica Próbny egzamin ósmoklasisty przez internet. Dzisiaj język polski

Próbny egzamin ósmoklasisty przez internet. Dzisiaj język polski

0

Od poniedziałku ósmoklasiści mogą spróbować swoich sił podczas próbnego egzaminu. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa oraz zawieszenie zajęć w szkołach, uczniowie zachęcani są do wykonania testów po pobraniu ich ze strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Próbny egzamin potrwa od 30 marca do 1 kwietnia.

Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – wyjaśniał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Materiały udostępnione przez MEN i CKE obejmują zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

  • 30 marca (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski,
  • 31 marca (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka,
  • 1 kwietnia (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w pliku w edytorze tekstów, na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką, korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie), na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania. Ósmoklasiści mają następnie przekazać swoje rozwiązania nauczycielom, którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną.

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne.

Próbny egzamin ósmoklasisty – arkusz z języka polskiego.

/mn/

Poprzedni artykułWspomnienia z podróży szklane panele do kuchni
Następny artykułMroźny początek tygodnia [FOTO]