150 osób – co jest dotychczasowym rekordem – pobiegło w tegorocznym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w niedzielę, 1 marca w Strzegomiu. Ideą biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.
Wśród uczestników biegu było dużo młodzieży i dzieci, które pobiegły wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy mieli do pokonania 1963 m, na pamiątkę daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który poległ w 1963 roku. Na mecie na startujących czekały pamiątkowe medale i ciepły posiłek.
Przed biegiem pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych odbyła się część patriotyczna, podczas której odśpiewano hymn państwowy, złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze. Dodajmy, że prowadzący uroczystość podharcmistrz ZHR Strzegom Grzegorz Pidanty odczytał okolicznościowy list od prezydenta RP, zaś burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta przypomniał życiorys rotmistrza Witolda Pileckiego.
Głównym organizatorem strzegomskiego biegu był Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – Strzegomski Szczep Drużyn Harcerskich im. Orląt Lwowskich.
/UM Strzegom/


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







