Strona główna Wydarzenia Świdnica Ograniczenia w obsłudze klientów w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

Ograniczenia w obsłudze klientów w Urzędzie Miejskim w Świdnicy

2

W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo świdniczan, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem, prezydent Świdnicy podjęła decyzję, że od 16 marca 2020 roku do odwołania w Urzędzie Miejskim w Świdnicy zostają wprowadzone ograniczenia w obsłudze klientów.

  • W urzędzie wprowadza się reglamentację ilości wejść.
  • Wszystkie komórki organizacyjne urzędu będą pracowały od poniedziałku do piątku, od godz. 7:30 do 15:30
  • Obsługiwane będą jedynie sprawy pilne. W przypadku konieczności wizyty w urzędzie należy wcześniej kontaktować się telefonicznie z poszczególnymi komórkami organizacyjnymi w celu umówienia się.
  • Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu Miejskiego w Świdnicy można złożyć elektronicznie. Korespondencja odbierana będzie również przy drzwiach wejściowych do budynku.
  • Wyjątkiem od powyższych uregulowań jest rejestracja bieżąca zgonów i urodzeń. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmują osobiście.
  • Kasa Urzędu Miejskiego w Świdnicy będzie nieczynna – płatności można dokonywać za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świdnicy można kontaktować się:

Zachęcam do skorzystania z proponowanych rozwiązań. Ponadto, jeśli zajdzie pilna potrzeba przyjścia do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, proszę o załatwianie spraw samodzielnie, bez osób towarzyszących, z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym bezpiecznej odległości co najmniej jednego metra pomiędzy pracownikiem a klientem – apeluje prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejki przed bankami. Efekt wprowadzenia środków ostrożności
Następny artykułCo z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio? Jest zielone światło…