Strona główna Wydarzenia Świdnica Nabożeństwa on-line w świdnickich świątyniach

Nabożeństwa on-line w świdnickich świątyniach

0

Parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy i zbór Kościoła Zielonoświątkowego zapraszają na nabożeństwa on-line. Oba rozpoczną się dzisiaj, 22 marca o godzinie 10.00.

– Wciąż mam w pamięci minioną niedzielę, kiedy byłem sam przed ołtarzem. To dobrze, że parafianie posłuchali mojego apelu i zostali w domach, jednak wrażenie pustki było dotkliwe – wspomina proboszcz Kościoła Pokoju, bp. Waldemar Pytel. W prawie 370-letniej historii parafii był to trzeci przypadek odwołania nabożeństwa: poprzednie miały miejsce w 1736 r., w czasie zarazy i w 1945 r., w obawie przed zbliżającą się Armią Czerwoną. Przypomnijmy, że o niezwykłości Kościoła Pokoju stanowi m.in. fakt, że nabożeństwa odbywają się w nim nieprzerwanie od 1657 roku – czytamy na stronie Kościoła Pokoju. Podczas dzisiejszego nabożeństwa w ławkach zostaną umieszczone zdjęcia parafian. Transmisję nabożeństwa można oglądać na fb Kościoła Pokoju lub kanale yuotube.

Do uczestnictwa w niedzelnym nabożeństwie za pośrednictwem transmisji on-line zacheca również pastor Dariusz Suszek z Koscioła Zielonoświatkowego. Początek o 10.00 na fb “Świdnica dla Jezusa”.