Strona główna Wydarzenia Świdnica MPK uruchamia dodatkowe autobusy

MPK uruchamia dodatkowe autobusy

0

Na podstawie przeprowadzonych badań napełnienia pasażerskiego na poszczególnych liniach komunikacji miejskiej, wydział transportu świdnickiego magistratu postanowił dostosować ilość autobusów do wymogów ministerialnych i zapotrzebowania mieszkańców. Uruchomione zostały dodatkowe przejazdy komunikacji miejskiej oznaczone skrótem „BIS”.

W świetle nowych przepisów została ograniczona ilość miejsc w autobusach. Tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 50, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 25 osób.

Jesteśmy w stałym kontakcie z największymi pracodawcami, którzy zgłaszają nam prognozy zmian w harmonogramach pracy swoich zakładów. Na bieżąco kontrolujemy napełnienia pojazdów na danych liniach i dostosowujemy ilość autobusów, aby sprostać nowym przepisom – wyjaśnia Małgorzata Lubandy, dyrektor wydziału transportu w Urzędzie Miejskim. Ilość autobusów będzie na bieżąco dostosowywana do potrzeb mieszkańców oraz pracodawców.

Dodatkowe przejazdy autobusów wprowadzono na:

  • linii nr 7, na trasie E. Plater – Colgate-Palmolive przez ul. W. Andersa z godz. 05:19 – podstawiony został dodatkowy pojazd na przystanku E. Plater,
  • linii nr 1, na trasie E. Plater – Strzelińska z godz. 05:18 – podstawiono dodatkowy autobus,
  • linii nr 6, na trasie E. Plater – Inżynierska z godz. 05:10 – podstawiono dodatkowy autobus,
  • linii nr 7, na trasie W. Andersa – E. Plater z godz.14:12 – podstawiono dodatkowy autobus,
  • linii nr 10, na trasie Pogorzała – pl. Św. Małgorzaty z godz.04:59 – podstawiony został autobus o zwiększonej liczbie miejsc tj. autobus typu PN (51-57 miejsc siedzących).

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWielkie harcerskie szycie trwa [FOTO]
Następny artykułNie będzie kaczkomatu nad zalewem