Strona główna Wydarzenia Miałeś wypadek? Skorzystaj z samochodu zastępczego

Miałeś wypadek? Skorzystaj z samochodu zastępczego

0

Po wypadku samochód może nie nadawać się do dalszej jazdy nawet przez okres kilku tygodni. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli auto nie nadaje się nawet do naprawy. Jeżeli kierowca nie posiada środków finansowych na szybką naprawę lub zakup nowego pojazdu, może skorzystać z auta zastępczego z OC sprawcy. Jak uzyskać samochód zastępczy z OC?

  1. Samochód zastępczy z OC – kto może z niego skorzystać?
  2. Jakie zalety ma korzystanie z auta zastępczego?

Auto zastępcze dla wielu osób jest jedynym rozwiązaniem, by dostać się do pracy, wykonywać obowiązki zawodowe i prowadzić normalne życie. W przypadku, gdy samochód zastępczy z OC jest niezbędny, warto skorzystać z możliwości jego uzyskania z ubezpieczenia sprawcy wypadku. Dzięki temu zyska się niezależność bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Samochód zastępczy z OC – kto może z niego skorzystać?
Samochód zastępczy z OC jest dostępny dla każdej osoby, której auto zostało uszkodzone w czasie wypadku. Nieistotne jest, czy pojazd był użytkowany wyłącznie w celach prywatnych, czy też jest to samochód firmowy. Dzięki możliwości pozyskania samochodu zastępczego bez wiedzy i zgody sprawcy wypadku, z takiego rozwiązania skorzysta niemalże każdy. Wystarczy tylko zgłosić wypadek, a następnie wypożyczyć samochód zastępczy z OC. Firma ubezpieczeniowa sprawcy ureguluje wszystkie koszty z tym związane.

Jakie zalety ma korzystanie z auta zastępczego?
Najważniejszą zaletą aut zastępczych jest ich pozyskiwanie w sposób bezgotówkowy. Samochód zastępczy bezgotówkowo wypożycza się we wskazanym miejscu, a następnie wszystkie opłaty bierze na siebie ubezpieczyciel sprawcy. Od wypożyczającego nie pobiera się żadnej kaucji. Możliwość korzystania z samochodu zastępczego przysługuje poszkodowanemu przez cały okres oczekiwania na naprawę uszkodzonego pojazdu lub wypłatę odszkodowania na zakup nowego auta tej samej klasy.

Wybierając samochód zastępczy link4, korzysta się z pojazdu w sposób zgodny z własnymi potrzebami. Otrzymuje się auto w pełni sprawne, ubezpieczone i posiadające ważny przegląd techniczny. Dodatkowo kierowca może korzystać z samochodu zastępczego bez limitu kilometrów oraz poruszać się nim poza granicami kraju. Samochód zastępczy uniqa również jest wypożyczany na tych samych zasadach. Atutem w obu przypadkach jest opcja dostarczenia auta zastępczego prosto pod wskazany adres, a następnie jego odebrania po zakończeniu okresu wypożyczenia. Usługa podstawienia samochodu we wskazane miejsce jest realizowana na terenie całej Polski.

/Artykuł sponsorowany/