Strona główna Wydarzenia Meble dla dzieci – o czym pamiętać przy zakupie?

Meble dla dzieci – o czym pamiętać przy zakupie?

0

Meble i wyposażenie pokoju dziecięcego musi spełniać wiele funkcji. Nie tylko ich zadaniem jest stworzenie przestrzeni do zabawy, nauki i przechowywania rzeczy, ale muszą być także bezpieczne dla dziecka i – jeżeli to możliwe – powinny dać się zmieniać z czasem, jak nasza pociecha będzie dorastać. Jak zatem wybrać najlepszy zestaw mebli dla dziecka? O czym pamiętać podczas zakupu? Na jakie elementy konstrukcji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy, nauki i odpoczynku dla naszej pociechy?

  1. Kolorystyka, która podoba się dziecku
  2. Bezpieczeństwo przede wszystkim
  3. Trwałe materiały

Kolorystyka, która podoba się dziecku
Wybierając meble do pokoju dziecka warto przede wszystkim zapytać je o zdanie. Na nic nam się zdadzą nawet najładniejsze egzemplarze, jeżeli nasza pociecha po prostu nie będzie ich lubić. W przypadku bardzo małych dzieci, które jeszcze nie są w stanie same się określić, warto poprosić o radę profesjonalnego architekta wnętrz lub skorzystać z inspiracji, które znajdziemy w internecie. Zazwyczaj jednak dobrym pomysłem jest, aby dziecięcy pokój był jasny, w przyjemnych dla oka, pastelowych i ciepłych barwach – szczególnie jeżeli nasza pociecha jest jeszcze mała.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Meble dla dzieci powinny być również bezpieczne. Obecnie wiele firm wprowadza takie mechanizmy, jak zaokrąglone brzegi czy uchwyty wydrążone w ściance mebla, zamiast wystające. Dzięki nim nawet jeżeli nasza pociecha się przewróci lub uderzy, będzie miała o wiele mniejsze szanse na poważny uraz. Podobne zabezpieczenia stosuje się również w przypadku mebli użytkowych, jak biurka, krzesła czy stoliki dla dzieci – tutaj również często spotkamy się z okrągłymi krawędziami, mechanizmami zabezpieczającymi dziecko przed przytrzaśnięciem sobie palców i innymi pomysłowymi zabiegami.

Trwałe materiały
Wybierając wyposażenie do pokoju dziecięcego musimy mieć świadomość, że nasza pociecha będzie w nim rosnąć. Dobrze jest więc decydować się na serie mebli wykonanych z trwałych materiałów, a także takich, które można dowolnie dopasowywać do swoich preferencji, na przykład zmieniając ułożenie czy kolorystykę – istnieje na rynku wiele serii z meblami, które posiadają wymienne kolorowe panele, co pozwala na zmianę aranżacji pokoju, gdy dziecko coraz bardziej podrasta. Wiele firm tworzących meble ma również inne ciekawe pomysły kierowane do najmłodszych, w związku z czym warto wybrać się na wybieranie mebli razem z dzieckiem, aby samo mogło powiedzieć, co mu się podoba najbardziej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZamek Grodno i walimskie sztolnie zamknięte dla odwiedzających
Następny artykułŻyczyli 200 lat panu Józefowi