Strona główna Wydarzenia Marcinowice Mała gmina z wielkim sercem. Marcinowice zachęcają do wspólnego szycia maseczek

Mała gmina z wielkim sercem. Marcinowice zachęcają do wspólnego szycia maseczek

0

Rusza wielka akcja szycia maseczek dla mieszkańców gminy Marcinowice. Do inicjatywy może dołączyć każdy posiadający maszynę do szycia oraz chociaż podstawowe umiejętności szycia.

zdjęcie ilustracyjne

Dziś odbieramy materiał na 3000 szt. maseczek. Od jutra rana pracownicy urzędu gminy rozpoczynają wykroje i doręczanie osobom, które chcą się przyłączyć do wspólnego szycia. Kto może szyć? Każdy kto ma maszynę i chociaż podstawowe umiejętności szycia – wyjaśniają przedstawiciele gminy Marcinowice.

Aby dołączyć do akcji należy skontaktować się telefonicznie (74 8585226) lub zgłosić się za pośrednictwem mediów społecznościowych w komentarzu pod zapowiedzią akcji, czy też w wydarzeniu założonym na Facebooku. Instrukcja dotycząca przygotowania masek zostanie opublikowana na powyższych stronach.

Po uszyciu maseczek, za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, sołtysów i strażaków zostaną one dostarczone do mieszkańców. – Uwaga! Przed koronawirusem w pełni chroni jedynie maseczka z odpowiednimi filtrami. Szyjemy maseczki które zminimalizują możliwość zakażania innych przez osoby chore – w tym przypadku każda bariera może pomóc. Jesteśmy w trakcie poszukiwania odpowiednich wkładów, o czym będziemy informować – dodają przedstawiciele gminy.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułNie żyje 15 ofiara koronawirusa w Polsce [Ministerstwo zdrowia zmienia dane]
Następny artykułZłamał kwarantannę, przyszedł na SOR