Strona główna Bez kategorii Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

Jak poradzić sobie z wrastającymi paznokciami?

0

Problem z wrastającymi paznokciami jest niezwykle bolesny, uporczywy. Pojawia się zazwyczaj na skutek źle przyciętej płytki paznokcia, prowadząc do ogromnego bólu, powstawania stanów zapalnych, pojawiania się ropnych nacieków. Jeśli widzimy u siebie problem, jak najszybciej powinniśmy zgłosić się do podologa, który z pewnością wykorzystując odpowiednie narzędzia i metody, jest w stanie pomóc nam uporać się z taką dolegliwością.

wrastające paznokcieWrastające paznokcie to przypadłość, w której dochodzi do wrastania bocznej krawędzi paznokcia pod skórę, prowadząc do ogromnego dyskomfortu i bólu. W większości przypadków dotyczy to paznokci u stóp, w tym między innymi tego największego, z racji tego, że jest on najbardziej twardy satin.pl/zabiegi-podologiczne/wrastajace-wkrecajace-paznokcie. Jeśli zmiana nie jest leczona od razu, może ona doprowadzić do stanów zapalnych, w konsekwencji utrudniając chodzenie.

Jakie są przyczyny wrastających paznokci?
W większości przypadków wrastające paznokcie są wynikiem wrodzonych skłonności, na które dana osoba nie ma żadnego wpływu. Gdy pojawia się dolegliwość powinna działać natychmiast. Im dłużej bowiem zwleka się z leczeniem tego stanu, tym problem może być bardziej poważny. Czy tylko jednak to jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy? Niezupełnie. Uważa się, że wrastające paznokcie są także przyczyną nieodpowiedniego obuwia. Nosimy je zbyt ciasne lub za luźne. U kobiet może być powodem nadmiernego chodzenia w butach na obcasie. Co jeszcze? Często złe obcinanie paznokci może mieć wpływ na wrastający paznokieć. Przyczynami mogą być także m.in. skaleczenie przy wycinaniu skórek, czyszczenie paznokci za pomocą ostrych narzędzi, grzybica, nadwaga, ale też ćwiczenia fizyczne, które prowadzą do nacisku na stopę.

Co robić, gdy pojawia się problem?
Jeśli nie pojawia się żadna infekcja, a stopień tej zmiany nie jest duży, można zastosować leczenie domowe. Podaje się więc okłady odkażające, jak również maści i pasty z wykorzystaniem antybiotyków. Jeśli jednak problem nie znika, konieczna jest wizyta u specjalisty satin.pl/porady. Co wówczas można zrobić? Jeśli problem związany jest z niewłaściwie rosnącym paznokciem, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu, który ma na celu poprawienie krzywizny paznokcia. Po takim zabiegu najlepiej nie chodzić w butach, a jeśli jest to konieczne, wybierać takie z szerokim przodem. Ważne jest także częste zmienianie skarpet i dbanie w sposób szczególny o higienę naszych stóp.

Podstawą jest znalezienie takiego miejsca, w którym będziemy mogli mieć przeprowadzony jak najbardziej profesjonalny zabieg, tak, aby wrastające paznokcie przestały być dla nas problemem. W każdym przypadku, tak również i w tej kwestii, im szybciej zareagujemy, tym lepiej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOdpowiednie projektowanie parkingu
Następny artykułBudujemy swój zawodowy sukces