Strona główna Wydarzenia GPS dla kota i psa – czy to ma sens?

GPS dla kota i psa – czy to ma sens?

1

Koty lubią chadzać własnymi drogami – taka jest ich natura. Psy są bardziej przywiązane do rodziny, ale czasem i w ich przypadku do głosu może  dojść instynkt i na spacerze pobiegną za ciekawym obiektem, nie wracając do właściciela. Co wtedy? Pozostaje szukanie zwierzaka na łąkach, polach czy w lesie. Czasem jest to wyjątkowo kłopotliwe. Natomiast sytuacja diametralnie się zmieni, jeśli nasz pupil zostanie wyposażony w lokalizator GPS.  Czy rzeczywiście zakup takiego urządzenia dla psa lub kota ma sens?

Jak to działa?
Lokalizatory GPS (https://calmean.com/) czy to przedmiotu, czy zwierząt i ludzi, mają właściwie ten sam tryb działania. Ich celem jest wskazywanie na żądanie aktualnej pozycji rzeczy, czworonoga czy osoby, z dokładnością nawet do 1 metra w zasięgu sieci GPS, czyli na podstawie wskazań nawigacji satelitarnej. Bardzo często te same lokalizatory poza zasięgiem GPS wykorzystują również wspierający sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieć Wi-Fi, dla wskazania dokładnej pozycji nadajnika.

Jeśli pies lub kot zostanie wyposażony w GPS, np. w formie breloka czy przywieszki do obroży, na nasze żądanie będzie można zobaczyć w aplikacji na smartfonie, gdzie aktualnie się znajduje. Nawet więc gdy pies zerwie się ze smyczy, a kot nie będzie długo wracał ze swoich samotnych wojaży, zawsze można upewnić się, gdzie pupil się znajduje i go po prostu znaleźć.

Dodatkową funkcjonalnością przypisywaną niektórym lokalizatorom GPS dla zwierząt jest możliwość ustawienia na mapie strefy bezpiecznej, w której powinno przebywać zwierzę. Jeśli wyjdzie np. poza podwórko przy domu, właściciel otrzyma powiadomienie, że tak się stało. To doskonały sposób, żeby zawsze wiedzieć, czy czworonóg nie odszedł zbyt daleko.

Użyteczne urządzenie dla właścicieli rasowców
Rasowe psy i koty to nie tylko piękne zwierzęta, kochane przez członków rodziny, ale i czworonogi przedstawiające sobą określoną wartość. Mogą też być łakomym kąskiem dla złodziei. Można zabezpieczyć swojego psa lub kota przed kradzieżą, jeśli przytwierdzimy do obroży dyskretny lokalizator GPS z kartą SIM. Po co nam ona? Po to, by wywołać automatyczne połączenie z lokalizatorem i podsłuchać otoczenie, w którym się znajduje. Sam lokalizator pomoże wskazać miejsce, gdzie przetrzymywany jest skradziony zwierzak, a nasłuch ułatwi identyfikację złodzieja.

Jak wybrać odpowiedni lokalizator GPS dla psa i kota?
Ochrona przed kradzieżą, łatwiejsza lokalizacja zwierzęcia i trzymanie nad nim pieczy dosłownie 24 godziny na dobę, jednocześnie pozostawiając mu dużą dozę swobody – to argumenty, które uzasadniają potrzebę zakupu GPS dla kota lub psa.

Wybierając takie urządzenie, warto zwrócić uwagę na prostotę obsługi, lekkość i solidną obudowę. Dobrze by było, aby lokalizator był odporny zakurzenie i zachlapanie, jak GPS dla psa i kota proponowany przez firmę Calmean z atestem IP66, potwierdzającym całkowitą odporność na zakurzenie i strumienie wody. Ważne również, żeby do obsługi aplikacji wykorzystywana była polska aplikacja, dla łatwiejszego posługiwania się rozwiązaniem. Więcej o tym, jak wybrać taki lokalizator, przeczytasz tutaj: https://www.calmean.com/blog/gps-dla-psa-i-kota-jak-wybrac-odpowiedni-lokalizator/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZagrają z outsiderem ligowej tabeli
Następny artykułZakaz odwiedzin w szpitalach w Świdnicy i Świebodzicach