Strona główna Temat dnia Dolny Śląsk bez potwierdzonych przypadków koronawirusa. Hospitalizowano 17 osób z podejrzeniem choroby

Dolny Śląsk bez potwierdzonych przypadków koronawirusa. Hospitalizowano 17 osób z podejrzeniem choroby

0

Na terenie województwa dolnośląskiego, podobnie jak w całym kraju, nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2 – informują służby prasowe wojewody dolnośląskiego, przekazując przy tym najnowsze dane dotyczące hospitalizacji oraz kwarantanny osób z podejrzeniem koronawirusa na terenie Dolnego Śląska. W kontakcie ze służbami sanitarnymi pozostają 22 osoby z powiatu świdnickiego.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznego we Wrocławiu z dnia 1 marca 2020 roku liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 72, liczba objętych nadzorem epidemiologicznym – 379, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 17 – wyliczają przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W wydanym komunikacie odniesiono się do zdarzenia, do którego doszło w niedzielę na wrocławskim lotnisku. – W dniu 1.03.2020 r. do Wrocławia przyleciał samolot z Rzymu z 92 osobami na pokładzie. Wszystkie osoby zostały poddane badaniu na lotnisku, w wydzielonej strefie. W związku z potrzebą przetransportowania do szpitala przy ul. Koszarowej dwóch osób, w celu wykonania dodatkowego badania, przez lekarza lotniskowego na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Pacjenci zostali przebadani i w związku z brakiem podstaw do hospitalizacji, zostali zwolnieni do domu w tym samym dniu – wyjaśniono w komunikacie.

Jak wygląda sytuacja w powiecie świdnickim? Jak informuje dr Ireneusz Skawina, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, dotychczas do PSSE zgłosiły się telefonicznie 22 osoby, które powróciły z rejonów objętych zakażeniami koronawirusem. Pozostają one w kontakcie z służbami sanitarnymi, jednak do tej pory nie było powodów do hospitalizowania którejkolwiek nich. Sanepid już w piątek rozpoczął kolportaż broszur informujących o zasadach postępowania. Trafiły one do szkół, przedszkoli, hoteli i urzędów.

/DUW, opr. mn/