Strona główna Wydarzenia Świdnica Brudny, ale dezynfekowany w środku

Brudny, ale dezynfekowany w środku

1

Co najmniej kilkudniowy brud na miejskim autobusie zachęcił oczekujących na kurs pasażerów do namalowania serc na pokrytych kurzem szybach. Taki stan pojazdu publicznej komunikacji budzi zastrzeżenia w dobie apeli o szczególne zachowanie czystości. MPK zażądało usunięcia wpisu.

Fot. Dariusz Nowaczyński

Autobus został fotografowany dzisiaj na przystanku przy ul. Kopernika w Świdnicy. Taki widok jest szczególnie zaskakujący wobec apeli o zachowanie reżimu sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa.

MPK Wrocław już od 28 luteg znacznie częściej myje i dezynfekuje swoje pojazdy. – Pojazdy wrocławskiego MPK standardowo są sprzątane codziennie. Teraz ten proces ma trwać o 50 proc. czasu dłużej, bo czyszczenie będzie bardziej precyzyjne. Do sprzątania autobusów i tramwajów używane są DEZOPOL-MED (profesjonalny preparat dezynfekcyjno-myjący o działaniu bakteriobójczym oraz grzybobójczym) oraz PRESEPTOL (środek bakteriobójczy i grzybobójczy do dezynfekcyjnego mycia podłóg i innych powierzchni w koncentracie) – podaje portal TuWrocław.

Jakie zasady stosuje widnickie MPK, nie wiemy. Na nasze pytania rzecznik prasowy przedsiębiorstwa odpowiedział żądaniem usunięcia zdjęcia i opisu brudnego autobusu z fb. – Proszę o zdjęcie wpisu na FB ze zdjęciem autobusu jako niepotrzebnie i w dużej mierze bezpodstawnie wzbudzające obawy o bezpieczeństwo podróżowania. Wnętrze autobusów jest dezynfekowane specjalistycznymi środkami od 4 marca 2020 – napisał Witold Tomkiewicz. Po ponowieniu pytań uzupełnił odpowiedź:  Autobusy są myte przez mechaników, którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia autobusów w miarę potrzeb na myjni w zajezdni. Jednak po wczorajszych opadach, w świetle zapowiadanych na dziś i jutro opadów oraz wobec natłoku prac serwisowych, mycie nie stanowi czynności pierwszoplanowej. Wnętrza autobusów są sprzątane przez firmę zewnętrzną, której w dniu 4 marca dostarczyliśmy do stosowania zalecane przez nadzór sanitarny środki dezynfekcyjne.

Wobec takiej informacji, pasażerowie powinni czuć się uspokojeni, autobusy nawet jeśli są brudne na zewnątrz, w środku zostały zdezynfekowane.

/asz/

Poprzedni artykułRajd Świdnicki Krause przynajmniej na razie niezagrożony
Następny artykułKierowca nietrzeźwy i bez uprawnień, auto dostawcze przeładowane