Strona główna Wydarzenia Świdnica Będzie przejazd z al. Brzozowej na parking przy Śląskiej

Będzie przejazd z al. Brzozowej na parking przy Śląskiej

0

Świdnicki magistrat przychylił się do próśb mieszkańców oraz interpelacji jednego z radnych, i wyraził zgodę na umożliwienie przejazdu z prowadzącej na cmentarz al. Brzozowej w kierunku parkingu przy ulicy Śląskiej. Do tej pory przejazd był niemożliwy z uwagi na zamontowany tam słupek.

fot. Google Street View

W związku z pytaniami mieszkańców zwracam się z zapytaniem w/s ustawienia barier dla przejazdu samochodów między ulicą Brzozową, a parkingiem od ulicy Śląskiej. Takie rozwiązanie utrudnia mieszkańcom – w razie braku miejsc parkingowych przy ul. Brzozowej – szybki przejazd na duży parking przy ul. Śląskiej. Dlaczego zastosowano takie rozwiązanie i czy można wrócić do poprzedniego, bez blokady przejazdu? – stwierdził radny Krzysztof Grudziński w złożonej interpelacji.

Dokonaliśmy analizy sytuacji zablokowanego przejazdu pomiędzy ul. Brzozową a ul. Śląską (przez parking). W tej kwestii konsultowaliśmy się również z Policją i Strażą Miejską. W wyniku tych rozważań podjęta została decyzja o odblokowaniu przejazdu, jednak przy zmianach organizacji ruchu podczas Wszystkich świętych i podobnych przedsięwzięć, blokada będzie ponownie zakładana, a po minionym święcie lub podobnej organizacji — blokada będzie znoszona – wyjaśniła w odpowiedzi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

/mn/