Strona główna Wydarzenia Antyramy z powłoką antyrefleksyjną – w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej?

Antyramy z powłoką antyrefleksyjną – w jakich przypadkach sprawdzą się najlepiej?

0

Antyramy są najprostszą formą obramowania fotografii oraz grafik. Bardzo dobrze sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Tym, na co szczególnie należy zwracać uwagę przy ich zakupie jest to, czy posiadają one powłokę antyrefleksyjną.

Summer composition. Tropical palm leaves, yellow paper blank, photo frame on pastel gray background. Summer concept. Flat lay, top view, copy space

Kiedy warto postawić na zakup antyramy antyrefleksyjnej?
Zakup antyramy z powłoką antyrefleksyjną szczególnie warto rozważyć w przypadku, gdy planujemy udekorowanie ściany silnie oświetlonego pomieszczenia. Niestety, w przypadku sporego nasłonecznienia na powierzchni zwykłych antyram mogą powstawać nieestetyczne refleksy ograniczające widoczność zawieszonej dekoracji. Antyramy z powłoką antyrefleksyjną nie odbijają światła, lecz rozpraszają je – dzięki temu możemy bez problemów podziwiać zaprezentowaną grafikę.

Antyramy antyrefleksyjne mogą być stosowane zarówno w przestrzeni domowej, jak i w przestrzeni publicznej, jak np. galerie sztuki czy muzea, gdzie pomimo silnego oświetlenia każdy szczegół zawieszonych prac i eksponatów wciąż będzie doskonale widoczny.

Innym atutem antyramy antyrefleksyjnej jest to, że zabezpiecza ona zawieszoną dekorację przed szkodliwymi promieniami UV (długotrwała ekspozycja papieru na tego typu promieniowanie może powodować, że z czasem zacznie on żółknąć). Antyramy z powłoką antyrefleksyjną w zupełności eliminują taki problem.

Czy powłoka antyrefleksyjna ma jakieś wady?
Przy zakupie antyramy z powłoką antyrefleksyjną należy pamiętać o tym, że przez wrażenie „matowości” może ona nieco przygasić dzieło pod względem kolorystycznym. Z tego względu wybierając dekorację warto zwrócić uwagę na stopień nasycenia jego kolorów i mieć na względzie to, że już oprawiona na ścianie grafika będzie prezentować się w zdecydowanie bardziej stonowany sposób.

Kiedy należy zdecydować się na zwykłe antyramy?
Pamiętajmy o tym, że istnieje również możliwości zakupienia antyramy pozbawionej antyrefleksyjnej powłoki. Wbrew pozorom – nie jest to „jedynie” tańsza opcja na oprawienie grafiki, bowiem wybór zwykłej antyramy jest często podyktowany czysto praktycznymi względami. Oprawienie dekoracji w tradycyjny sposób jest dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach słabo naświetlonych. Zwykłe antyramy szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku wieszanych na ścianie zdjęć. Antyrefleksyjna powłoka nie pozbawi ich żywej kolorystyki, co może być istotne w przypadku fotografii o niewielkim formacie.

Co warto oprawić za pomocą antyramy?
Ze względu na brak zewnętrznego obramowania, antyramy optycznie powiększają oprawioną grafikę – dlatego są świetnym rozwiązaniem, gdy pragniemy zabezpieczyć na ścianie dekorację o mniejszych rozmiarach.

Antyramy najczęściej stosowane są do oprawiania fotografii, plakatów, dyplomów oraz certyfikatów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNajlepsze zdjęcia lutego [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułJakie są zalety pracowni terminalowej?