Strona główna Bez kategorii Alloplastyka stawu kolanowego

Alloplastyka stawu kolanowego

0

Problemy ze stawem kolanowym ma bardzo wielu ludzi. Jest on narażony na największe obciążenia i uszkodzenia, co sprawia, że często pojawiają się z nim takie problemy, z którymi trudno jest funkcjonować. Zmiany zwyrodnieniowe powodują z jednej strony niezwykle duży ból, z drugiej z kolei ograniczoną ruchomość, co przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Czy można coś temu zaradzić? Czy są sposoby na to, aby nasze kolana nadal funkcjonowały sprawnie i bez większego bólu?

alloplastyka

Z całą pewnością alloplastyka ortho-expert.pl jest jednym z najlepszych sposobów na to, by na nowo móc cieszyć się życiem, zarówno bez bólu, jak również i bez żadnych ograniczeń. Wcześniej każdy borykający się z tym problemem zastosowaną miał farmakoterapię, jak również i rehabilitację. U wielu wykorzystano także podanie kwasu hialuronowego, kolagenu, czy komórek macierzystych. Okazuje się jednak, że i to nie zdało egzaminu. W takich przypadkach alloplastyka może być najlepszym z możliwych wybór.

Czym jest alloplastyka?
Jest to zastąpienie naturalnego stawu kolanowego endoprotezą. Dla wielu osób jest to jedyna szansa na to, by móc wrócić do pełnej sprawności i życia bez bólu. Jeśli chodzi o powstały problem, stopień zaawansowania zmiany zwyrodnieniowej może prowadzić do połowicznej lub całkowitej alloplastyki. Oznacza to, że w przypadku każdego pacjenta należy do takiej operacji podejść w pełni indywidualnie. W jednych przypadkach konieczne jest usunięcie całego stawu, w innych określonej jego części. Alloplastyka pozwala zastąpić zniszczone chorobowo miejsca, elementami protezy.

Czym różni się tradycyjna operacja od alloplastyki?
Jeśli w grę wchodzi tradycyjna operacja stawu kolanowego, w tym przypadku wykonywane jest zdjęcie RTG i na jego podstawie planowana jest operacja. W wielu jednak przypadkach nie przynosi ona zamierzonego efektu, gdyż na zdjęciach nie zawsze wszelkie zmiany są widoczne. Gdy z kolei w grę wchodzi alloplastyka, tutaj przed samą operacją wykonuje się tomografię komputerową, jak również i rezonans magnetyczny stawu kolanowego, dzięki któremu można dokładnie zobaczyć cały staw, określić miejsca chorobowe i dokładnie zaplanować operację ortho-expert.pl/cennik.

W przypadku takich zabiegów, przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, komputerowo osadza się implant w nodze pacjenta i sprawdza się poprzez wizualizację, czy wszystko ze sobą pasuje i czy takie rozwiązanie pozwoli pacjentowi normalnie funkcjonować. Czy to już prowadzi do samej operacji? Jeszcze nie. Po przeprowadzeniu wizualizacji, następnym krokiem są tak zwane przymiary kostne, a więc wykorzystując specjalne szablony, lekarz dopasowuje całość do kości pacjenta. Jeśli wyznaczone są wszelkie linie, kąty, jak również i sam zakres cięcia kości, wówczas można przystąpić do działania.

Skąd biorą się zmiany w obrębie stawu kolanowego? Co je powoduje? Czy można się przed nimi uchronić? Tak naprawdę blisko 40% zmian związane jest z procesem starzenia się organizmu. Pozostałymi przyczynami są przeciążenia, liczne kontuzje, czy też urazy. Dużym problemem jest nadwaga, zbyt duża intensywność sportowa czy też ciężka praca fizyczna. Jeśli chcemy przed alloplastyką stawu kolanowego się wybronić, musimy poszukać odpowiedniego specjalista, który odpowiednio pokieruje naszym leczeniem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNajwyższa jakość tłumaczeń
Następny artykułJakie rolety wybrać na okna balkonowe?