Strona główna Wydarzenia 5 powodów, dla których warto kupić narty Nordica

5 powodów, dla których warto kupić narty Nordica

0

Wśród producentów sprzętu narciarskiego cieszących się największym uznaniem klientów od wielu lat pojawiają się te same marki. Jedną z nich jest powstała kilkadziesiąt lat temu we Włoszech Nordica. Deski Nordica dostępne są w wielu wariantach przeznaczonych dla różnych typów narciarzy, jednak co roku znajdują się w czołówce rankingów sprzedaży. Dlaczego tak się dzieje? Poznaj główne zalety nart Nordica, a być może sam wybierzesz je przy kolejnych zakupach na stok!

1.   Nordica – połączenie tradycji i nowoczesności
Nie każdy producent nart ma tyle doświadczenia co Nordica. Firma została założona już w 1939 roku przez dwóch braci – Adriana i Oddona Vaccari. Od początku produkowała narty, jednak początkowo te biegowe. Na modelach zjazdowych zaczęła skupiać się dopiero wiele lat po wojnie, po drodze przechodząc też fazę skoncentrowania na produkcji butów. Tym, co zawsze było ważne dla braci Vaccari, pozostawała jednak jakość. Dlatego produkowane przez markę Nordica narty często gościły na stopach zawodników Pucharu Świata, sprawdzając się w najtrudniejszych warunkach. Firma ten trend kontynuuje do dziś, produkując niezwykle zaawansowane modele zawodnicze, a wykorzystywane w nich rozwiązania dostosowując również do desek odpowiednich dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania.

2.   Narty Nordica – wybór dla każdego
Z pewnością warto zwrócić również uwagę na narty Nordica ze względu na ich wszechstronność. Producent ma w swoim portfolio wiele modeli dla osób pewnych swoich umiejętności na stoku, ale nie stroni też od proponowania rozwiązań dla tych, którzy dopiero się uczą i doskonalą technikę. Dostępne w asortymencie sklepu Narty Warszawa modele Nordica Dobermann zadowolą nawet najbardziej wymagających, piastując w zasadzie miano kultowych. Z kolei narty z serii Nordica Sentra skierowane są do kobiet i wyróżniają się znakomitym designem oraz przystosowaniem do różnych stylów jazdy.

Narty Nordica Dobermann GSR. Ten i wiele innych modeli na sezon 2020 znajdziesz na stronie https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/nordica.html.

3.   Wyjątkowa lekkość
Przy wspomnianych wyżej damskich nartach Nordica Sentra warto zatrzymać się dłużej. Wykorzystują one bowiem unikalną technologię Light Weight Balsa Wood, która zapewnia im wyjątkowo niską masę. Do produkcji rdzenia wykorzystano drewno balsy, które jest niezwykle sprężyste, a przy tym lekkie. W połączeniu z innymi zaawansowanymi technologiami damskie narty Nordica Sentra uzyskują znakomite parametry. Łatwo się je prowadzi, przez co pozwalają poczuć się na stoku pewnie i odczuwać więcej przyjemności z jazdy. Ponadto użytkowniczki cenią je za atrakcyjny design.

4.   Unikalny design nart Nordica
Wspomniane wyżej modele z serii Nordica Sentra co roku zachwycają kobiecym, oryginalnym designem. Jednak wygląd wszystkich produktów marki ma wielu zwolenników. Bardzo drapieżnie prezentują się m.in. narty Nordica Dobermann przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki temu sprzęt firmy wyróżnia się na stoku w niezwykle pozytywny sposób.

5.   Nordica Dobermann – kultowa seria dla zaawansowanych
Nie sposób wspomnieć o marce Nordica bez przedstawienia jej kultowej serii ukrytej pod nazwą Dobermann. Należące do niej modele wykorzystują rozwiązania testowane w nartach zawodniczych – to znaczy w najcięższych warunkach podczas zawodów Pucharu Świata. Do najnowszych technologii tego typu należy płyta Power Recoil ułatwiająca przekazywanie mocy, a tym samym prowadzenie narty. W warunkach Pucharu Świata przetestowano też unikalny kształt dziobów, który wyróżnia niektóre modeli z serii. Dzięki starannemu projektowaniu narty Nordica Dobermann zadowolą więc nawet najbardziej wymagających.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNa czym polega awaryjne otwieranie drzwi w domu?
Następny artykułNajlepsze zdjęcia lutego [ROZWIĄZANIE KONKURSU]