Strona główna Temat dnia Udzielą bezpłatnej porady. Rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Udzielą bezpłatnej porady. Rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

0

Od piątku w świdnickich sądach i prokuraturach można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Propozycja dotyczy osób, które są ofiarami przestępstw.

Od 21 do 28 lutego 2020 roku obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem”. W tym czasie pokrzywdzeni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawnika. – Celem tej corocznej, ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw w Polsce, wyznaczeniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia, a także służyć podnoszeniu poziomu wiedzy i uwrażliwianiu społeczeństwa oraz przedstawicieli organów i instytucji publicznych w tej kwestii – tłumaczy Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

W ramach akcji prokuratorzy z okręgu świdnickiego, w dniach od 21 lutego do 28 lutego 2020 roku, udzielać będą zainteresowanym osobom informacji i pomocy prawnej w godzinach urzędowania. Pomoc będzie można uzyskać w godzinach od 7.30 do 15.30 w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1 Maja 21, a także w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2.

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Sądzie Rejonowym w Świdnicy w dniu 21 lutego 2020 r. oraz w dniach 24-28 lutego 2020r., w godz. 9.00-15.00, w budynku przy ul. Okulickiego 2-4 (III piętro), dyżurować będą kuratorzy zawodowi z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych, u których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad.

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości. „Tydzień Pomocy” związany jest też z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

/opr. mn/

Poprzedni artykułStawki za wywóz śmieci w Świdnicy ostro w górę
Następny artykułOpakowanie produktu jest ważniejsze niż myślisz