Strona główna Wydarzenia Ubezpieczenie komunikacyjne – czym jest i jak je kupić najtaniej?

Ubezpieczenie komunikacyjne – czym jest i jak je kupić najtaniej?

1

Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią formę zabezpieczenia pojazdów mechanicznych. Normują je przepisy prawne. Każdy z nas wie o ich istnieniu, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym poszczególne się od siebie różnią. Niestety niemało osób również przepłaca za ubezpieczenia, pomimo tego, że może kupić je za znacznie mniejsze pieniądze. Dowiedz się, czym dokładnie są ubezpieczenia komunikacyjne i jak je kupić najtaniej.

Ubezpieczenia komunikacyjne – rodzaje
Najpopularniejszym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to jedyny obowiązkowy rodzaj polisy, jaki musi wykupić każdy właściciel samochodu. Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie z polisy szkody, które wyrządzimy innym osobom. Ochroną objęte jest mienie, zdrowie i życie. Jeśli chcesz widzieć więcej, wejdź na stronę http://ubezpieczenie24.org/ – tutaj więcej o ubezpieczeniach.

Polisa AC z kolei zapewnia finansowe zadośćuczynienie w przypadku uszkodzenia lub utraty samochodu. Nie jest obowiązkowa, jednak zdecydowanie opłacalna.

Ubezpieczenie NNW zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku nieszczęśliwych wypadków, jeśli doszło do trwałych następstw, których skutkiem jest uszkodzenie ciała, śmierć czy uszczerbek na zdrowiu. Można ubezpieczyć zarówno kierowcę, jak i pasażerów.

Assistance to kolejne dobrowolne ubezpieczenie, zapewniające całodobową pomoc w razie wypadku czy awarii. Gwarantuje głównie wsparcie techniczne, w tym m.in. holowanie.

Jak tanio kupić ubezpieczenie komunikacyjne?
Na naszym rynku działa wiele firm, oferujących ubezpieczenia komunikacyjne. Każda z nich bierze za ubezpieczenie OC inną kwotę. Najlepszą opcją jest znalezienie w internecie firmy, która umożliwia wykupienie polisy w jak najniższej cenie. Oczywiście warto przy tym upewnić się, czy jest ona uczciwa. Jeśli możemy zaoszczędzić niemałe pieniądze, to czemu mielibyśmy tego nie zrobić? Jeśli chodzi o resztę ubezpieczeń, musimy zwrócić uwagę nie tylko na ceny, ale także na zakres każdego ubezpieczenia z osobna. Tutaj musimy się dobrze przyjrzeć, wystarczy bowiem jedna usługa więcej, aby cena była wyższa. Najlepsze oferty znajdziesz na stronie https://najtaniejuagenta.pl/.

W internecie znajdziemy wiele wygodnych porównywarek, które pozwalają na porównywanie cen zarówno ubezpieczenia OC, jak i innych pakietów, które przecież warto zakupić. Nie powinniśmy przepłacać za coś, co możemy dostać w niższej cenie – warto poświęcić trochę czasu i znaleźć najlepszą możliwą ofertę.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZ Chrobrym o kolejne ligowe zwycięstwo
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]