Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice: poziom zanieczyszczenia powietrza sprawdzisz na ekranie

Świebodzice: poziom zanieczyszczenia powietrza sprawdzisz na ekranie

0

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Świdnickiej 13 w Świebodzicach został zamontowany monitor prezentujący aktualne odczyty z czujnika mierzącego stężenie pyłów w powietrzu, który od niedawna został zamontowany na terenie miasta.

Problem złej jakości powietrza i smogu pojawia się wraz z rozpoczęciem każdego sezonu grzewczego. Nie dotyczy jedynie wielkich metropolii, to zmora wszystkich polskich miast i wsi. Z tą różnicą, że w dużych miastach jakość powietrza jest monitorowana. Do niedawna w Świebodzicach nie było urządzenia sprawdzającego stężenie szkodliwych pyłów. Zmieniło się to na początku lutego. Czujnik, mierzący stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5, PM 10, a dodatkowo wilgotność, ciśnienie oraz temperaturę powietrza, został zamontowany na budynku Urzędu Miejskiego, przy ulicy Żeromskiego 27.

Kolejnym krokiem był montaż monitora w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego, na którym prezentowane są aktualne odczyty z czujnika. Na ekranie prezentowane będą także inne informacje o treściach ekologicznych, dotyczące dbania o jakość powietrza. Zakup oraz montaż monitora był możliwy dzięki wparciu firmy DZT Service w Świebodzicach.

Wyniki pomiarów są dostępne na stronie Grupy DZT, na stronie www.panel.syngeos.pl, a także w aplikacjach SYNGEOS i KANAREK.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułWypadek w Witoszowie Dolnym. Zderzenie osobówki i auta ciężarowego [FOTO]
Następny artykułDo Szczyrku po pierwszą wygraną w tym sezonie