Strona główna Sport Piłka nożna Sparingowe triumfy juniorów starszych i juniorów młodszych

Sparingowe triumfy juniorów starszych i juniorów młodszych

0

Świetnie w swoich ostatnich meczach kontrolnych spisali się juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Starsi po pokonaniu Górnika Polkowice, tym razem zmierzyli się z przedstawicielem klasy A seniorów – Herbapolem Stanowice. Młodsi na inaugurację gier kontrolnych zagrali z rówieśnikami z Orła Ząbkowice Śląskie.

Do juniorów starszych prowadzonych przez trenera Sebastiana Ratajczaka był to już drugi test-mecz. Na inaugurację wygrali na własnym terenie 4:3 z Górnikiem Polkowice. Teraz przyszedł czas na walkę z drużyną seniorską. Naszym rywalem była jedna z czołowych drużyn grupy I klasy A – Herbapol Stanowice. Biało-zieloni wygrali jednak bardzo pewnie w stosunku 5:1. W najbliższy weekend poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej. Biało-zieloni zagrają z przedstawicielem wałbrzyskiej okręgówki seniorów – ekipą Venus Nowice (niedziela, 10.00, stadion OSiR Świdnica).

W takim samym stosunku zwyciężyli juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Grzegorza Borowego spotkali się na boisku ze swoimi rówieśnikami z Orła Ząbkowice Śląskie. Był to pierwszy sparing świdniczan. Na listę strzelców wpisali się: Ksawery Istelski (3), Paweł Michta oraz Łukasz Reczyński. Spotkanie rozegrano systemem 3 x 30 minut, gola straciliśmy w ostatniej tercji z rzutu karnego. Kolejny sparing już w najbliższą środę, 12 lutego, godz. 16.30, stadion OSiR Świdnica. Naszym oponentem będzie Lechia Dzierżoniów.

/MDvR/

Poprzedni artykułWiatr nie odpuszcza. Kolejne interwencje straży pożarnej
Następny artykułKto jest najlepszym sołtysem w gminie Świdnica?