26 lutego przypada Środa Popielcowa i rozpoczęcie czterdziestodniowego okresu Wielkiego Postu. Już po raz szósty pod przewodnictwem biskupa świdnickiego przez miasto przejdzie procesja pokutna.
W kościele katolickim Środa Popielcowa ostatecznie kończy karnawał, a zaczyna Wielki Post, będący czasem przygotowań do najważniejszego katolickiego święta – Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
– O godz. 17.30 z kościoła św. Józefa Oblubieńca wyruszy w kierunku katedry procesja pokutna, podczas której śpiewana będzie litania do Wszystkich Świętych. Po niej, o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ignacego Deca – informują świdniccy duchowni.
/opr. mn/


![Mażoretki Royals ze Świdnicy z sukcesami na mistrzostwach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/mazoretki-Royals-23-1-238x178.jpg)
![Bezrobotni pomagają sprzątać miasto [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Swidnica-prace-spolecznie-uzyteczne-2026.04.22-mix-238x178.jpg)
![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)




![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)