Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarska środa, biało-zieloni rozegrają kolejny sparing

Piłkarska środa, biało-zieloni rozegrają kolejny sparing

0

Po efektownym triumfie nad drużyną Brazola Sports (6:1), piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica rozegrają kolejny sparing przed czekającymi na nich już wkrótce meczami o stawkę. Podopieczni Rafała Markowskiego w środę, 26 maja podejmą na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czołową ekipę wałbrzyskiej klasy okręgowej. 

Biało-zieloni prezentują się w ostatnich tygodniach coraz lepiej, a w ostatni weekend okazali się wyraźnie lepsi od brazylijskiej szkółki Brazola Sports. Nie przeszkodził nam nawet fakt, że świdnicki szkoleniowiec nie mógł skorzystać z aż piątki podstawowych graczy przebywających na Mistrzostwach Polski UEFA Regions Cup (Bartłomiej Kot, Wojciech Sowa, Grzegorz Borowy, Szymon Tragarz i Robert Myrta). Teraz będą już do dyspozycji trenera Markowskiego.

Dla biało-zielonych będzie to już szósta gra kontrolna. W tym czasie świdnicanie zanotowali dwa zwycięstwa – 3:0 z Kuźnią Jawor i 6:1 z Brazola Sports, dwa remisy – 1:1 z Foto-Higieną Gać oraz 3:3 z Karkonoszami Jelenia Góra, a także porażkę 2:4 z Polonią Nysa. Tym razem naszym rywalem będzie Grom Witków – trzecia aktualnie drużyna wałbrzyskiej klasy okręgowej w sezonie 2019/2020. Witkowianie ustępują miejsca jak na razie tylko Nysie Kłodzko i Orłowi Lubawka. W dotychczas rozegranych sparingach zanotowali następujące rezultaty: 0:3 z Piastem Nowa Ruda, 5:2 z Cukrownikiem Pszenno, 7:2 z Victorią Świebodzice, 2:3 z LKS-em Bystrzyca Górna i 2:6 z Dabro-Bau Makowice.

Teraz czas na bój Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica z Grom Witków. Spotkanie odbędzie się w środę, 26 lutego. Start meczu rozgrywanego na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 18.00. Wstęp wolny. Coraz mniej czasu pozostało także do pierwszego starcia o stawkę w 2020 roku. Półfinał Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych z Bielawianką Bielawa zaplanowano na niedzielę, 8 marca na terenie przeciwników (godz. 12.00).

/MDvR/

Poprzedni artykułWycinka wokół parkowej wieżyczki nielegalna? Miastu grozi kara pieniężna
Następny artykułDrzwi otwarte w świdnickiej szkole nr 105