Strona główna Sport Piłka ręczna Mecz na szczycie zdecydowanie dla GOKiS-u

Mecz na szczycie zdecydowanie dla GOKiS-u

0

Nie udała się Szarym Wilkom wyprawa do Kątów Wrocławskich. W meczu na szczycie II ligi piłkarzy ręcznych, ŚKPR Świdnica wyraźnie przegrał z miejscowym GOKiS-em 23:32 (8:16). Po tym meczu zespoły zamieniły się ze sobą miejscami. Ekipa z Kątów awansowała na drugie, a ŚKPR spadł na trzecie.

Mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka. Gospodarze od pierwszych minut wysoko zawiesili poprzeczkę bardzo skutecznie grając w obronie. Jeśli już świdniczanom udało się wypracować pozycję rzutową, to zaporą nie do przejścia okazywał się francuski golkiper miejscowych Julien Philippe. Prawdziwą zmorą okazały się też rzuty karne. ŚKPR wykorzystał tylko jedną z sześciu „siódemek”!

W efekcie po dwudziestu minutach szczypiorniści z Kątów prowadzili już 11:4 i stało się jasne, że o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie szalenie trudno. W ostatnich minutach pierwszej części ŚKPR zagrał nieco skuteczniej, ale na przerwę schodził z ośmioma trafieniami straty (8:16). W drugiej odsłonie Szare Wilki próbowały odrabiać straty. W akcjach ofensywnych świdniczanie grali bez bramkarza, a w ostatnich minutach mocno podwyższyli obronę. Nie wystarczyło to jednak, aby podjąć skuteczną pogoń. Silniejsi fizycznie i bardziej doświadczeni rywale kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli 32:23, rewanżując się tym samym za porażkę w Świdnicy 23:26. Najlepszym zawodnikiem w zespole ŚKPR-u uznany został Dawid Pęczar, natomiast w GOKiS-ie – Michał Wysocki. Za tydzień ŚKPR będzie pauzował, natomiast za dwa tygodnie znów zagra na wyjeździe – tym razem na parkiecie ostatniego w tabeli SPR-u Oleśnica.

GOKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR Świdnica 32:23 (16:8)

ŚKPR: Jabłoński, Olichwer, Wiszniowski – Chmiel 4, Pęczar 4, Redko 3, Borowski 2, Etel 2, Dębowczyk 2, Wołodkiewicz 2, Starosta 1, Jankowski 1, Jaroszewicz 1, K. Stadnik 1, Bal, Pierzak

Karne: GOKiS 6/5, ŚKPR 6/1

Kary: GOKiS 10 minut, ŚKPR 12 minut

/ŚKPR/

Poprzedni artykułFC Chaos mistrzem rundy zasadniczej
Następny artykułZmierzyli się z przedstawicielami siedmiokrotnego mistrza Polski! [FOTO]