Strona główna Wydarzenia Świdnica Maskotka świdnickiej Straży Miejskiej ma już imię. Wybrali je sami mieszkańcy

Maskotka świdnickiej Straży Miejskiej ma już imię. Wybrali je sami mieszkańcy

5

Świdnicka policja ma swojego Komisarza Lwa, który pomaga funkcjonariuszom w ich interwencjach, gdzie obecne są dzieci, natomiast Straż Miejska doczekała się własnego pluszowego wsparcia w postaci strażnika szopa w pełnym umundurowaniu. Decyzją mieszkańców maskotka otrzymała imię Prewencjusz.

Pluszaki zostały zakupione przez miasto w ramach działań przewidzianych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 r. W sumie do miejskiej formacji porządkowej trafiło 100 takich maskotek, które zostały przekazane przez prezydent Świdnicy. Będą one wykorzystywane w trakcie realizacji działań profilaktyczno-edukacyjnych, prowadzonych przez Straż Miejską w Świdnicy w publicznych szkołach podstawowych oraz w czasie interwencji z udziałem dzieci.

Nasz nowy pomocnik będzie nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy straży miejskiej w ich codziennej pracy. Aby mógł w pełni spełniać swoją rolę musi mieć jakieś imię – mówił Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy. W tym celu zorganizowany został konkurs, w którym mieszkańcy mogli zaproponować nazwę dla pluszaka straży. Ostatecznego wyboru świdniczanie dokonali w internetowym głosowaniu.

Nowa maskotka Straży Miejskiej otrzymała imię Prewencujsz. Wczoraj w siedzibie straży, 8 letnia Agnieszka Kaczorowska – pomysłodawczyni nazwy – w towarzystwie taty nadała imię pluszakowi – informują miejscy urzędnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/