Strona główna Sport Piłka ręczna Dublet reprezentantów SP 6 w Świdnicy

Dublet reprezentantów SP 6 w Świdnicy [FOTO]

0

Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy okazali się najlepsi w swoich kategoriach podczas turnieju piłki ręcznej klas 7-8 szkół podstawowych. Do zawodów, które odbyły się 3 lutego w hali na Zawiszowie przystąpiły trzy reprezentacje dziewcząt i cztery drużyny chłopców ze świdnickich podstawówek.

W obu kategoriach turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym”. Od początku rozgrywek cichymi faworytami były zawodniczki i zawodnicy z “szóstki”. Chłopcy z SP 6 walkę o złote medale zaczęli od zwycięstwa 13:1 z drużyną SP 8. Bardziej wyrównany mecz zagrali następnie z zespołem SP 4 (8:4), by na koniec bez straty gola pokonać SP 1 (9:0). O srebrnym medalu zadecydowało, jak się później okazało drugie spotkanie pomiędzy drużynami SP 1 i SP 4. W regulaminowy czasie był remis 3:3 i potrzebne były rzuty karne, w których lepiej wypadli uczniowie “jedynki” (2:1).

Podobnie jak ich koledzy, również dziewczęta z SP 6 bez większych problemów wygrywały swoje mecze. Najpierw pokonały zawodniczki SP 1 (9:3), a następnie drużynę SP 4 (7:1). Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców z SP 6 reprezentować będą Świdnicę na dalszych szczeblach rywalizacji w ramach “Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020”. Organizator turnieju – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji na zakończenie przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Maria Marczuk i Jakub Janas (SP 1), Karolina Partyczna i Stanisław Dzięcielski (SP 4), Julia Boczek i Kornel Dziedzic (SP 6), a także Oliwier Walaszczyk (SP 8).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt

Chłopcy:
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt

/OSiR/