Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie tylko za Śląskiem Wrocław!

Świdniczanie tylko za Śląskiem Wrocław!

0

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica podczas XVII edycji prestiżowego Memoriału Sławomira Harafa w Dzierżoniowie. W ostatni weekend podczas dwudniowych zmagań kibice zobaczyli w akcji blisko 150 młodych zawodników z rocznika 2009, reprezentujących barwy aż 16 zespołów!

Biało-zieloni przeszli jak burza pierwszą fazę turnieju. W ćwierćfinale pokonali Akademię Piłkarską Reissa Kalisz i znaleźli się w najlepszej czwórce. W półfinale musieliśmy uznać wyższość Śląska I Wrocław. – Uważam, że półfinał z drużyną Śląska tak naprawdę przegraliśmy bardziej głową niż umiejętnościami. Gdybyśmy pierwsi strzelili gola, mecz mógłby się inaczej potoczyć – komentuje trener Polonii-Stali Świdnica, Mariusz Krupczak. W meczu o trzeci stopień podium pokonaliśmy 2:0 Ślęzę Wrocław, a postawa całej naszej drużyny podczas dwudniowego turnieju zasługuje na duże słowa pochwały. W decydującym boju spotkały się natomiast dwie drużyny Śląska Wrocław. Do wyłonienia triumfatora imprezy potrzebna była seria rzutów karnych. Finalnie najlepsi okazali się zawodnicy Śląska II Wrocław, którzy swoją postawą podczas całego turnieju zasłużyli na tą wygraną. Druga drużyna ze Świdnicy – Gryf, zakończyła zmagania na 14. lokacie.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor 13 goli – Ignacy Czarkowski (Śląsk II Wrocław),
który w nagrodę otrzymał koszulkę AC Milan z autografem Krzysztofa Piątka. Warto zauważyć, że tyle samo trafień miał Wiktor Duda z Polonii-Stali Świdnica. Drużyna Śląska zajęła wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej i nagroda powędrowała do piłkarza z Wrocławia. Najlepszym bramkarzem Memoriału Sławomira Harafa został wybrany Jakub Litwin (Śląsk I Wrocław). Najlepszym zawodnikiem turnieju został z kolei Natan Dudek z Polonii-Stali Świdnica, który otrzymał nagrodę finansową oraz rzeczową ufundowane przez rodzinę Sławomira Harafa.

Skład Polonii-Stali Świdnica: Sikora, Kołakowski, Dudek, Monica, Duda, Zienkiewicz, Hajduga, Jedliński, Jeziorny, Mrzygłód.

Klasyfikacja końcowa:

1. Śląsk II Wrocław
2. Śląsk I Wrocław
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Ślęza Wrocław
5. Akademia Reissa Kalisz
6. UKS Lechia I Dzierżoniów
7. APN Sobótka
8. Pogoń Pieszyce
9. Górnik Wałbrzych
10. Football Academy Wałbrzych
11. Chojnik Jelenia Góra
12. Strzelinianka Strzelin
13. Football Academy Bolesławiec
14. Gryf Świdnica
15. Chrobry Głogów
16. UKS Lechia II Dzierżoniów

/MDvR, FOTO: OSiR Dzierżoniów/

Poprzedni artykułMłody ŚKPR na trzecim stopniu podium
Następny artykułPonownie zaśmiecono nabrzeże Bystrzycy. Sprzątaniem zajmą się podopieczni schroniska dla bezdomnych? [FOTO]