Strona główna Wydarzenia Stoły drewniane – trwałe, solidne i eleganckie

Stoły drewniane – trwałe, solidne i eleganckie

0

Najważniejszym meblem każdej jadalni jest stół. To wokół niego będą się wszyscy gromadzić. Warto więc trochę bardziej pochylić się nad jego wyborem.

W każdym domu jadalnia może wyglądać inaczej. Inne pojawiają się kolory i dodatki, za to w każdej znajduje się stół z krzesłami. Jeśli wybierzemy dobrze, to stół będzie zachęcać do biesiadowania, podobnie jak wygodne krzesła. Wśród wielu materiałów, z jakich zrobione są meble, w dalszym ciągu największą popularnością cieszą się stoły drewniane. Moda się zmienia, one wciąż są rozchwytywane. W czym tkwi ich fenomen?

Dlaczego tak lubimy drewniane stoły?
W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę uniwersalność i ponadczasowość drewna. Bez względu na to, jakiego stylu aranżacyjnego jesteśmy fanami i jaki panuje wystrój w naszej jadalni, drewno będzie się pięknie komponować. Zawsze wygląda dobrze, więc nawet jeżeli za jakiś czas postanowimy odświeżyć lub wręcz całkowicie zmienić prezencję salonu, stół może zostać. I tutaj przechodzimy do kolejnej zalety, z jaką się ten materiał wiąże. Drewno, o które będziemy prawidłowo dbać, będzie solidne i trwałe przez wiele lat. Zatem nawet jeśli początkowo wydaje się, że stoły drewniane są droższe od odpowiedników z płyt i tworzyw sztucznych, to i tak jest to opłacalne na przyszłość.

Do tego nie ma dwóch takich samych stołów, bo zawsze układ sęków będzie inny. Ponieważ drewno jest naturalnym surowcem, nie będzie szkodzić naszemu zdrowiu. Sprzyja nawet alergikom. Z kolei obecność mebli drewnianych podniesie prestiż i doda pomieszczeniu elegancji.

Jaki stół do jadalni wybrać?
Pomieszczenia są różnej wielkości, tak jak różna jest liczba osób, jakie wspólnie spożywają posiłki. Z tego względu nie zawsze sprawdzą się takie same drewniane stoły – The Beds to jeden z producentów, którzy to przewidzieli. W ofercie znajdują się stoły w kilku wymiarach i wielu ciekawych wariantach stylistycznych. Dzięki temu kupując meble, nie tylko zaopatrujemy się w coś funkcjonalnego, ale także możemy urozmaić jadalnię dodatkową ozdobą.

Patrząc na parametry techniczne stołu, musimy zwrócić uwagę na to, by zachować odstęp między ścianą, czy meblami, a stołem około 70 cm. To zapewni wygodę podczas siadania do stołu. Oprócz tego musimy uwzględnić, że przestrzeń dla jednej osoby przy stole to 60 cm długości oraz 40 cm szerokości. Natomiast odstęp między osobami to co najmniej 10 cm. Jeśli domowników jest dwóch, czy czterech nie ma sensu, by w jadalni na co dzień stał stół pokaźnych rozmiarów. Ale kiedy podczas uroczystości do stołu siada osób kilkanaście, trzeba podejść do tego inaczej. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą stoły rozkładane.

Prostokątny czy okrągły?
To kolejny dylemat, z jakim musimy się zmierzyć. Okrągłe stoły mają swoją symbolikę, a wszyscy goście są wobec siebie równi. Najlepiej sprawdzają się wtedy, kiedy przy stole ma zasiadać maksymalnie kilka osób. Do tego stół okrągły jest bezpieczny, kiedy w domu są dzieci. Warto podkreślić, że okrągłe stoły optycznie powiększają pomieszczenie. Niestety nie sprawdzą się w każdym przypadku. Jeżeli planujemy zapraszać więcej gości, zdecydowanie odpowiedniejszym rozwiązaniem będą stoły prostokątne. Ich zaletą jest również to, że są ustawne. Bez problemu możemy dostawić je do ściany, a po rozłożeniu najczęściej zasiąść może więcej osób niż przy stole okrągłym. Oprócz doboru stołu pamiętajmy o krzesłach. Mają być wygodne, a wysokość siedziska musi pasować do wysokości blatu stołu. Musimy o to zadbać zwłaszcza jeśli chcemy, by domownicy i goście spędzili przy stole nieco więcej czasu nie tylko na posiłkach, ale i długich rozmowach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoronawirus z Chin. Gdzie szukać pomocy?
Następny artykułTrwa charytatywny kiermasz w SP nr 2! Kup ciuszek, pomóż dzieciakom