Strona główna Sport Inne ŚKPR w czołówce polskich klubów piłki ręcznej

ŚKPR w czołówce polskich klubów piłki ręcznej

0

Z początkiem roku Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie tradycyjnie opublikował ranking Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. W zestawieniu za 2019 rok sklasyfikowano 3764 kluby z całej Polski. Świdnicki Klub Piłki Ręcznej zajął najwyższe miejsce ze wszystkich świdnickich klubów, a w klasyfikacji obejmującej tylko męskie kluby piłki ręcznej zajął znakomite ósme miejsce!

Punkty w rankingu przyznawane są za udział zespołów lub zawodników w imprezach rangi mistrzostw Polski. Według tych parametrów ze świdnickich klubów zdecydowanie najlepiej wypadł Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, który z dorobkiem 82,16 pkt. sklasyfikowany został na 485. miejscu. ŚKPR zapunktował piątym miejscem juniorów w mistrzostwach Polski, udziałem młodzików w 1/8 finału mistrzostw Polski czy udziałem zawodników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W klasyfikacji obejmującej tylko męskie kluby piłki ręcznej ŚKPR zameldował się na świetnym ósmym miejscu, przed wieloma uznanymi markami. W sumie punkty zdobywało 107 klubów i co ciekawe, nie ma wśród nich nawet niektórych klubów z Superligi, czy I ligi!

Wracając jeszcze do kompleksowego podsumowania dodajmy, że sklasyfikowano także inne kluby ze Świdnicy. Na 1191. miejscu znalazł się MKS Polonia Świdnica z dorobkiem 32,91 pkt. To łączny wynik sekcji akrobatyki sportowej i siatkówki. W rozbiciu na dyscypliny było to odpowiednio: 19 pkt. (akrobatyka sportowa) i 13,91 pkt. (siatkówka). Na 1199. miejscu znalazło się Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica (14 pkt.). Miejsca pozostałych sklasyfikowanych świdnickich klubów: 2986. Świdnicki Klub Karate Kyokushin (4 pkt.),  3141. Klub Piłki Siatkowej Świdnica (3,21 pkt.), 3183. Klub Szachowy Gambit MDK Świdnica (3 pkt.), 3353. UKS Acro-Club Świdnica (2 pkt.), 3545. UKS Judo Świdnica (1 pkt.).

/ŚKPR/

Poprzedni artykułCzy radni posłuchają prośby kilkuset mieszkańców? Projekt uchwały obywatelskiej skierowany pod obrady
Następny artykułSportowcy zapraszają dzieci z niepełnosprawnościami do wspólnych treningów!