Strona główna Sport Siatkówka Siatkarskie derby na start 2020 roku

Siatkarskie derby na start 2020 roku

0

Niezwykle ciekawie zapowiada się pierwsza w nowym roku seria spotkań na parkietach grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. W 11. kolejce sezonu 2019/2020 siatkarki MKS-u Polonia Świdnica podejmą na własnym parkiecie drużynę Chełmca Wodociągi Wałbrzych. 

Drugoligowe siatkarki szybko wracają do walki po świąteczno-noworocznej przerwie. W ostatniej kolejce rozegranej 14 grudnia świdniczanki uległy a wyjeździe Sokołowi Radzionków 0:3. Obecnie zespół prowadzony przez Magdalenę Sadowską plasuje się na dziewiątej, ostatniej pozycji w tabeli, czekając na pierwszą wygraną w tym sezonie. Nieco lepiej wygląda sytuacja naszych najbliższych przeciwniczek. Występujący w bieżących rozgrywkach w roli beniaminka Chełmiec Wodociągi Wałbrzych ma w swoim dorobku 12 punktów, na które składają się cztery wygrane i cztery porażki. To pozwala wałbrzyszankom na zajmowanie siódmego miejsca w tabeli rozgrywek. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku obu ekip, wałbrzyszanki pokonały we własnej hali biało-zielone 3:1.

Mecz 11. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki pomiędzy Miejskim Klubem Siatkówki Polonia Świdnica a Chełmcem Wodociągi Wałbrzych zaplanowano na niedzielę, 5 grudnia. Start spotkania rozgrywanego w hali sportowej na Zawiszowie o godz. 17.30. 

Plan 11. kolejki:

Sobieski Oława – SMS PZPS II Szczyrk
Silesia Volley Mysłowice – Sokół Radzionków
Polonia Świdnica – Chełmiec Wałbrzych
Jedynka Siewierz – Olimpia Jawor
MKS II Kalisz – pauza

/MDvR/

Poprzedni artykułZagrają trzy mecze kontrolne
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]