Strona główna Wydarzenia Rejestracja spółki z o.o. – wszystko, co warto wiedzieć

Rejestracja spółki z o.o. – wszystko, co warto wiedzieć

0

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to druga z najpopularniejszych form prawnych, prowadzenia własnej firmy (zaraz po jednoosobowych działalnościach gospodarczych). Spółka z o.o. pozwala na bezpieczne realizowanie biznesu, bez odpowiadania za zobowiązania spółki własnym majątkiem. Rejestracja spółki z o.o. wymaga dopełnienia odpowiednich formalności, aby uzyskać wpis do KRS i móc rozpocząć działalność. W poniższym artykule podpowiadamy, jak tego dokonać!

Spółka z o.o. – charakterystyka
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) to forma prawna działalności, która utworzona jest przez jedną osobę lub przez więcej osób – wspólników. Osoby tworzące spółkę z o.o. nie odpowiadają za zobowiązania swojego przedsiębiorstwa własnym majątkiem. Spółka posiada odrębną, własną osobowość prawną i odpowiada za zobowiązania swoim własnym majątkiem. Na gruncie prawa polskiego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zalicza się do spółek handlowych, dlatego też jej działalność regulowana jest przez Kodeks Spółek Handlowych.

Jak zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet? Krok po kroku
Aktualnie rejestracja spółki z o.o. możliwa jest nie tylko tradycyjnie, czyli w kancelarii notarialnej, ale również za pośrednictwem internetu. Taka rejestracja spółek choć jest dość ograniczona w możliwościach modyfikacji umowy spółki, przebiega szybciej i łatwiej, dlatego też decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorców. Jak odbywa się rejestracja spółki z o.o. on-line?

Rejestracja odbywa się wówczas za pośrednictwem specjalnego portalu internetowego o nazwie S24.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet:

  • dokonaj rejestracji w systemie e-KRS,
  • przygotuj niezbędne dane do zarejestrowania spółki,
  • wypełnij formularz rejestracji spółki on-line,
  • sprawdź poprawność wypisanej dokumentacji,
  • podpisz dokumenty z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo Profilem Zaufanym przez portal ePUAP,
  • opłać wniosek za rejestrację spółki.

Po opłaceniu wniosku za dokonanie rejestracji spółki informacja przekazywana jest do właściwego sądu. Sąd rozpatruje wniosek w swoich godzinach pracy. Najczęściej spółka zarejestrowana jest w ciągu tygodnia. Warto wskazać, że rejestracja spółek przez internet nie wymaga już składnia oddzielnych dokumentów do Urzędu Skarbowego, ZUS-u, a także do Urzędu Statystycznego.

Rejestracja spółki z o.o. przez biuro rachunkowe
Osoby, które chcą założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, mają często wiele pytań dotyczących takiej formy działalności, w tym między innymi jej obowiązków podatkowych. Właśnie dlatego warto rozważyć wtedy skorzystanie z dodatkowej pomocy, jaką może zaoferować biuro rachunkowe.

Dobre biuro rachunkowe może zapewnić swoim klientom fachowe wsparcie w ramach przygotowań do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także na samym etapie jej zakładania przez internet. Pracownicy biura rachunkowego mogą zaoferować wtedy też kompleksowe wsparcie dotyczące prowadzenia rozliczeń dla spółki z o.o., która ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, czyli księgi rachunkowej.

Podsumowując, rejestracja spółki z o.o. może odbywać się dzisiaj także całkowicie przez internet. Aby mieć pewność, że formalności te będą zrealizowane prawidłowo, warto skorzystać z fachowej pomocy biura rachunkowego!

Źródło: https://keep-going.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMamy podium! Paweł Fajdek w ścisłej czołówce najlepszych sportowców 2019 roku!
Następny artykułButy zimowe dziecięce – jakie polskie marki są najlepsze?