Strona główna Wydarzenia Powstały specjalne czujniki, które ostrzegają właściciela przed cichym zabójcą!

Powstały specjalne czujniki, które ostrzegają właściciela przed cichym zabójcą!

0

Zatrucie tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, jest bardzo poważną sprawą. Gaz ten jest pozbawiony zapachu, dzięki czemu może niepostrzeżenie dostać się do naszego mieszkania i zagrozić zdrowiu oraz życiu domowników. Tlenek węgla wchodzi w reakcję z hemoglobiną we krwi, która jest odpowiedzialna za transport tlenu w naszym organizmie, doprowadzając do uduszenia się organizmu. Zgodnie z informacjami podanymi przez Państwową Straż Pożarną, sezon grzewczy 2018/19 w Polsce miał aż 2024 przypadki zatruć tą substancją, a 52 z ofiar poniosło śmierć. Miesiąc temu, 26 grudnia zeszłego roku, we Francji doszło do zatrucia czadem wielu osób w kościele – 21 z nich musiało zostać natychmiast hospitalizowanych. Polski sezon grzewczy 2019/20 wciąż trwa, nie wiemy więc jeszcze, jaki będzie ostateczny bilans zatruć czadu.

Jak jednak możemy obronić się przed tym cichym zabójcą? Na całe szczęście, powstały specjalne czujniki, które ostrzegają właściciela, gdy wykryją tlenek węgla. Tego rodzaju urządzeniem jest Xblitz DG3-1, który czerpie zasilanie z sieci domowej (przez gniazdko). Czujnik czadu należy umieścić w miejscach, w których istnieje zagrożenie wydobywania się tego gazu – jak na przykład tuż obok kominka lub palników gazowych. Urządzenie ostrzega głośnym alarmem oraz głosowym komunikatem po angielsku, gdy wykryje choćby 30PPM (części na milion) czadu w powietrzu. Sygnał alarmowy wydobywający się z Xblitz DG3-1 jest naprawdę donośny, dzięki czemu usłyszysz go nawet w środku nocy, czyli okresie największego ryzyka zatruciem czadem. Czujnik może również działać bez zasilania sieciowego – dzięki specjalnemu miejscu na akumulatorek, urządzenie te może chronić twój dom, nawet gdy nie ma w nim prądu. Jeśli chcesz się upewnić, czy Xblitz DG3-1 funkcjonuje poprawnie, wystarczy nacisnąć duży przycisk na urządzeniu. Gdy to zrobisz, rozlegnie się testowy alarm.

Poza tlenkiem węgla, detektor czadu Xblitz DG3-1 wykrywa również obecność gazów łatwopalnych, jak skroplony gaz ropopochodny, metan, gaz ziemny i tym podobne substancje. Urządzenie te może więc uchronić twój dom nie tylko przed zatruciem czadem, ale również przed potencjalnym pożarem. Detektor tlenku węgla i gazów Xblitz DG3-1 otrzymał pozytywną opinię Centrum Badań i Certyfikacji Laboratorium Badań Urządzeń Geometrycznych, która potwierdza jego niezawodność.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBudżet Świebodzic ponownie odrzucony. Finansami miasta zajmie się Regionalna Izba Obrachunkowa
Następny artykułCinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Zenek”!