Strona główna 112 Pomóż nazwać nową maskotkę świdnickiej Straży Miejskiej

Pomóż nazwać nową maskotkę świdnickiej Straży Miejskiej

11

Świdnicka policja ma swojego komisarza lwa, który pomaga funkcjonariuszom w ich interwencjach, gdzie obecne są dzieci, natomiast Straż Miejska doczekała się własnego pluszowego wsparcia w postaci strażnika szopa w pełnym umundurowaniu. Jedyne czego brakuje, to imienia dla nowej maskotki jednostki. O pomoc w nazwaniu sympatycznego zwierzaka zwraca się komendant jednostki, Marek Fiłonowicz ogłaszając otwarty konkurs dla mieszkańców.

„Procyon lotor”, czyli pochodzący z Ameryki Północnej szop pracz, to niezwykle inteligentny gatunek średnich rozmiarów ssaka z rodziny szopowatych, zazwyczaj aktywny w nocy stał się nową maskotką świdnickiej Straży Miejskiej. Pluszaki zostały zakupione przez miasto w ramach działań przewidzianych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 r. W sumie do miejskiej formacji porządkowej trafiło 100 takich maskotek, które zostały przekazane przez prezydent Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską. Będą one wykorzystywane w trakcie realizacji działań profilaktyczno-edukacyjnych, prowadzonych przez Straż Miejską w Świdnicy w publicznych szkołach podstawowych oraz w czasie interwencji z udziałem dzieci.

Nasz nowy pomocnik będzie nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy straży miejskiej w ich codziennej pracy. Aby mógł w pełni spełniać swoją rolę musi mieć jakieś imię. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w nazwaniu szopa pracza. Czekamy na Państwa zgłoszenia. Wybierzemy najciekawsze 3 nazwy, które później poddamy internetowemu głosowaniu na profilu miasta na Facebooku – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy. Zwycięski pomysł zostanie nagrodzony.

Swoje pomysły oraz propozycje można składać do 31 stycznia, bezpośrednio u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-8, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected].

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułSmog znowu dał o sobie znać. Normy przekroczone o ponad 500%