Od kilku lat w styczniu dzielą się opłatkiem i składają sobie wzajemnie życzenia na nowy rok. Podobnie było i tym razem. Z inicjatywy Tadeusza Grabowskiego, prezesa Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego zostało zorganizowane spotkanie opłatkowo-noworoczne środowisk kombatanckich.
24 stycznia w hotelu „Pod Wierzbą” w świątecznej atmosferze miłe chwile spędziło ze sobą 100 osób, a wśród nich byli przedstawiciele wszystkich organizacji kombatanckich i żołnierskich ze Świdnicy, samorządu, kościołów różnych wyznań, służb mundurowych, NSZZ Solidarność, współpracujących z SSP szkół oraz harcerze. W tym roku po raz pierwszy wśród uczestników był szef Garnizonu Wrocław mjr Sławomir Skałecki. Garnizon współpracuje podczas organizacji uroczystości patriotycznych w Świdnicy. Słowo Boże wygłosił biskup świdnicki Ignacy Dec.
Spotkanie uświetnił zespół Młodzieżowego Domu Kultury im.Kozara-Słobódzkiego ze Świdnicy pod kierunkiem Dariusza Jarosa.
Współorganizatorami obok ŚSP byli: Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Miasto Świdnica i Gmina Świdnica.
/opr. red./
![Odcinek ulicy Księcia Bolka Świdnickiego zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamkniety-odcinek-Ksiecia-Bolka-Swidnickiego-2026.06.22-3-238x178.jpg)
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



