Strona główna Wydarzenia Żarów Mrowiny z plecakiem

Mrowiny z plecakiem [FOTO]

0

Uczestnicy projektu „Mrowiny z plecakiem” odnaleźli zimę. I to całkiem niedaleko, bo w Górach Kamiennych.

W sobotę, 18 stycznia 2020 roku, odbyła się czwarta w tym roku szkolnym wycieczka zorganizowana przez Szkołę Podstawową im Anny Jenke w Mrowinach. Jej wstępnym założeniem, poza oczywiście wędrowaniem po górskich szlakach, były zjazdy z górki położonej w Andrzejówce. Niestety, one pozostawały do ostatniej chwili pod znakiem zapytania, gdyż tegoroczna zima w śnieg obfita nie jest.

Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogodowych 17 osób przyjechało do Andrzejówki z wszelkimi „pojazdami” umożliwiającymi zjazdy z górki (jabłuszka, dmuchane ślizgi, sanki). Po półgodzinnych szaleństwach na lekko ośnieżonym stoku uczestnicy ruszyli w stronę Rogowca, a dokładnie znajdujących się tam ruin zamku. Już po kilku minutach od startu zaczął prószyć śnieg, tworząc krajobraz jak z Narnii.

– Śnieg był miłym zaskoczeniem tej wycieczki, ponieważ tak naprawdę nikt go się nie spodziewał. Sprawdzając kamery internetowe w Andrzejówce, widzieliśmy, że „sankowe szaleństwo” może się nie udać. Na szczęście pogoda nam sprzyjała: uczestnicy mogli stoczyć śnieżną bitwę, wyturlać się w śnieżnym puchu.

W drodze na Rogowiec uczestnicy przeszli przez Jeleniec, szczyt dość wymagający podczas zejścia w czasie zimowych warunków oraz piękną Skalną Bramę.

Na Rogowcu tradycyjnie, jak podczas każdego wyjazdu, rozpalono ognisko, które w zimowych warunkach było wyjątkowo trafionym pomysłem. Można się było zagrzać, upiec kiełbaski, pośmiać się i porozmawiać. Po zakończonej wycieczce dzieci (dorośli również) ponownie zjeżdżali z górki. Następnie wszyscy udali się do schroniska Andrzejówka.

Góry Kamienne oferują piękne widoki. Niestety, tym razem ich nie było. Padał za to śnieg, który cieszył wszystkich na każdym fragmencie z pokonanych tego dnia 10 kilometrów.

Uczestnicy zapraszają na kolejną wycieczkę z cyklu „Mrowiny z plecakiem”, która odbędzie się w lutym. Tym razem celem będzie Książański Park Krajobrazowy razem z urokliwą Ścieżką Hochbergów i ogniskiem na Starym Książu. Szczegóły już niedługo na stronie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Małgorzata Wojtusiak

Poprzedni artykułSpotkanie bez barier
Następny artykułZrzucił psa z piętra, potem dobił. Nie trafi do więzienia