Strona główna 112 Kierowca na psychotropach

Kierowca na psychotropach

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.

13 stycznia br.  policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica  tuż po 1 w nocy  zauważyli samochód osobowy marki  VW Jetta. Pojazdem  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierujący, 28-letni  mieszkaniec powiatu opolskiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

W czasie kontroli 28-latek cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju.  Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyzna posiada przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, mężczyzna  dobrowolnie wydał policjantom zawiniątko z zawartością białego proszku, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. 28-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKolędowali z orkiestrą dętą [FOTO]
Następny artykułWypadł czy wyskoczył z karetki? Prokuratura bada okoliczności śmierci pacjenta