Strona główna Temat dnia Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

0

O powrotach do pracy po urlopach mówi się, że są trudne. Ciężko jest nam ponownie przestawić się na wczesny tryb wstawania z łóżka i pełną gotowość do pracy. I chociaż umysł i ciało są zrelaksowane i wypoczęte, to ponowne wejście w rytm pracy wymaga nie lada wysiłku. A co dopiero mówić o próbach ponownego podjęcia pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym! Jak ponownie wdrożyć się do wykonywania zawodowych obowiązków? Podpowiadamy!

Kursy, szkolenia – zadbaj o rozwój
Jeszcze będąc w trakcie urlopu, warto zacząć inwestować w swój rozwój. Wykorzystaj chwilę odpoczynku na dodatkowe kursy i szkolenia. Zorientuj się – być może urząd pracy w Twojej okolicy organizuje tego typu rzeczy dla młodych mam? Jeżeli myślałaś o zmianie zawodu, urlop macierzyński jest doskonałą okazją do tego, by rozejrzeć się za czymś, co naprawdę Cię interesuje. Wiadomo, że pierwsze miesiące po przyjściu na świat maleństwa są trudne, ale z biegiem czasu każda z nas organizuje się coraz lepiej w nowej rzeczywistości – zadbaj o to, by znaleźć chwilę dla siebie i zdobądź nowe umiejętności!

Śledź na bieżąco sytuacje
Czytaj portale i artykuły dotyczące zmian zachodzących na rynku pracy. Śledząc sytuacje na bieżąco, jesteś w stanie lepiej dopasować się do oczekiwań potencjalnych pracodawców i znaleźć swoją niszę. Dobrym pomysłem jest również regularne przeglądanie ogłoszeń o pracę – nigdy nie wiesz, kiedy trafi się coś interesującego. Obserwuj interesujące Cię firmy w mediach społecznościowych i na branżowych portalach – może właśnie szukają kogoś z Twoimi kompetencjami?

Zadbaj o swój wizerunek
Aktywna obecność w sieci jest niepowtarzalną okazją do tego, by stworzyć swój profesjonalny wizerunek. Działając na portalach typu Linked.in, a nawet na Facebooku możesz tworzyć swój profil zawodowy i zaprezentować potencjalnym rekruterom wszystkie swoje umiejętności i atuty. Dbaj o odbiór profilu w mediach społecznościowych: prywatne informacje i zdjęcia udostępniaj tylko w gronie znajomych!

Zacznij od małych kroczków – Talentuno
Jeżeli nie chcesz od razu rzucać się na głęboką wodę, zacznij od metody małych kroczków: znajdź pracę dorywczą. Jest wiele rzeczy, które możesz robić z domu – spróbuj pracy jako freelancer. Możesz pisać teksty na zamówienie lub wykonywać inne zlecenia. Możesz też zgarniać dodatkowe premie za szukanie pracy dla innych ludzi – taką formę zarobku umożliwia np. platforma Talentuno dostępna od jakiegoś czasu w Polsce.

Powrót na rynek pracy po przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim nie zawsze jest łatwy. Jednak jeżeli przygotujesz się do niego odpowiednio – nie będą Ci straszne poszukiwania pracy!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWeszli z przytupem w drugą część sezonu [FOTO]
Następny artykułNajwyższa jakość od japońskiego producenta, czyli kilka słów o zegarkach Orient