Strona główna Sport Siatkówka Gospodynie były zdecydowanie najlepsze

Gospodynie były zdecydowanie najlepsze [FOTO]

0

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy wykorzystały atut własnej hali i okazały się najlepsze podczas turnieju piłki siatkowej klas 7-8 szkół podstawowych. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020” odbyły się w poniedziałek, 13 stycznia w hali na Zawiszowie.

W imprezie wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek rywalizując systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Młode siatkarki z „jedynki” praktycznie w każdym z czterech spotkań okazywały się zdecydowanie najlepsze i nie tracąc nawet jednego seta awansowały z pierwszego miejsca na dalszy szczebel rozgrywek w tej dyscyplinie sportu szkolnego. O drugie miejsce pozostało powalczyć drużynom SP 6 i SP 8. Ostatecznie z tego spotkania zwycięsko wyszły zawodniczki „szóstki”, wygrywając w obu setach do 13 punktów. Na zakończenie turnieju organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Rozalia Miszkuro (SP 1), Daria Pękała (SP 4), Amelia Stasiak (SP 6), Natalia Kardasz (SP 8), Patrycja Sorbjan (SP 315).