Strona główna Temat dnia Ekumenicznie w Kościele Pokoju

Ekumenicznie w Kościele Pokoju

0

W czwartkowy wieczór, 23 stycznia, w Kościele Pokoju odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Tegoroczny tydzień został przygotowany przez chrześcijan na Malcie i Gozo. 10 lutego obchodzone jest tam Święto Rozbicia Okrętu Ap. Pawła na Malcie. Wspominają wtedy okoliczności, w jakich apostoł Paweł znalazł się na wyspie – burzę, rozbicie się statku i cud ze żmiją. Rozbitkowie zostali przyjęci życzliwie i gościnnie. Stąd myślą przewodnią tygodnia są słowa z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźcie”. Tematem nabożeństwa w Kościele Pokoju była: „gościnność: okaż życzliwość”. Biskup Adam Bałabuch skoncentrował swoje kazanie właśnie na tej myśli, wskazując, jak ważną w codziennym życiu dla chrześcijan jest życzliwość, uśmiech, czy zwykłe podanie ręki do drugiego człowieka. Zachęcał, abyśmy właśnie takimi byli jedni do drugich.

Słowa pozdrowienia przekazali biskup Włodzimierz Juszczak z Kościoła Greckokatolickiego, oraz ks. Piotr Nikolski z Kościoła Prawosławnego. Liturgii przewodniczył biskup Waldemar Pytel, który przypomniał ważną rocznicę dla chrześcijan w Polsce – 20. lecie podpisania wspólnej deklaracji „O wzajemnym uznaniu chrztu.” Oprawę muzyczną przygotował kantor dr Maciej Bator wraz z Chórem Miejskim pod dyrekcją Katarzyny Szymko-Kawalec oraz kwartetem puzonistów.

/Kościół Pokoju/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNa horyzoncie ekipa UKS-u Jedynka Siewierz
Następny artykułZaginął Junior [Aktualizacja]