Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzieci adoptowały psa na odległość

Dzieci adoptowały psa na odległość

1

Nie zawsze psa czy kota można przygarnąć do domu, ale to nie znaczy, że nie da się skutecznie otoczyć zwierzaka opieką. Odpowiedzialności i empatii poprzez adopcje na odległość uczą się dzieci z kl III b w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Zdjęcie SP nr 6 w Świdnicy

Uczniowie klasy III b ze SP nr 6 w Świdnicy pod opieką p. A. Worobiec włączyli się aktywnie do wirtualnej adopcji psa Radona w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Koordynatorami całej tej akcji są rodzice Ani Duszyńskiej-uczennicy klasy III b.
Wirtualna adopcja polega na wspieraniu naszego pupila poprzez darowizny finansowe. Jest to wsparcie w profilaktyce weterynaryjnej czyli dostarczana jest lepszej jakości karma, dedykowana obroża, badania krwi i inne wymagane w leczeniu danego psa, czy odrobaczenie lepszymi środkami oraz szczepienia. Jest też możliwy w każdą niedzielę kontakt osobisty ze swoim wirtualnie adoptowanym zwierzęciem. Podczas wizyty wolontariuszka ze schroniska zapozna z podopiecznym, opowie o przekazaniu wsparcia i przekaże informacje na temat danego psa, zorganizuje wyjście na spacer – czytamy na fanpage’u szkoły. Dzieci otrzymały podziękowanie, a teraz od nich zależy, czy faktycznie podołają zadaniu.

Sposobów, by pomóc zwierzakom ze świdnickiego schroniska przy ul. Pogodnej jest bardzo dużo. O zasadach m.in. wirtualnej adopcji można przeczytać na stronie schronisko.swidnica.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułPrzed nami kolejne dolnośląskie derby. Zagramy z Olimpią!
Następny artykułPrawie 500 pijanych kierowców, 11 śmiertelnych wypadków. Świdnicka policja podsumowała 2019 rok