Strona główna Bez kategorii Biurowce na miarę XXI w. Warszawa kusi nowymi powierzchniami

Biurowce na miarę XXI w. Warszawa kusi nowymi powierzchniami

0

Nie od dzisiaj wiadomo, że biuro firmy jest jej wizytówką. Na nasz wizerunek i pozycję na rynku wpływa wiele kwestii, jednak niewątpliwie jest to jedna z nich. Miejsce do którego przychodzą nasi klienci/ partnerzy biznesowi. Często pierwsze wrażenie przesądza o pomyślności lub porażce całej planowanej rozmowy. Jednak nie tylko relacje zewnętrzne się liczą. Jest to przede wszystkim miejsce pracy wielu osób, którym musimy zapewnić godne warunki. Coraz większą wagę przykłada się do relacji wewnątrz firmy. Poziom zadowolenia pracowników ma bowiem wpływ na osiągane wyniki. Deweloperzy widzą tę potrzebę i wzbogacają Warszawę w nowe, nowoczesne biurowce.

Nowe biura kluczem do sukcesu
Szacuje się, że w  2020r. na terenie Polski zostanie oddanych ponad 800 tys. mkw. nowych powierzchni biurowych. Co więcej, większość z nich jest już wynajęta. Przedsiębiorcy dążą do konsolidacji działalności prowadzonych w kilku lokalizacjach. Wolą postawić na jedno, nowoczesne biuro, niż kilka mniejszych. Często zmiana lokalizacji biura spowodowana jest zwiększeniem działalności firmy. Jeśli istnieje możliwość większej przestrzeni w dotychczasowym miejscu to świetnie. Jednak jeśli koszt jej przekształcenia wynosi tyle, ile koszt powierzchni w nowym budynku, właściciele wybiorą drugą opcję. W Warszawie najwięcej biurowców deweloperzy budują w centrum miasta. Prestiżowa lokalizacja wiąże się jednak z wyższym czynszem, niż w innych dzielnicach. Przy wyborze lokalu musimy wziąć specyfikę firmy oraz ważne dla nas czynniki. Jest to zazwyczaj wybór na kilka najbliższych lat, musi być więc przemyślany.

Centra biznesowe w cenie
Sukces firmy zależy od pozycji na rynku, którą trzeba zdobyć. Są na to rożne sposoby, jednak jedną z kwestii wizerunkowych jest wybór biura w prestiżowym miejscu. Dzięki temu wzmacniamy pozycją danej marki, pokazując z jaką powagą do tego podchodzimy. Doskonałą opcją wydają się centra biznesowe/ biurowe, w których powierzchnie przeznaczone są wyłącznie dla firm. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie miesza do tego powierzchni mieszkaniowych, w całości nastawione na relacje biznesowe. Takie centra zazwyczaj położone są w dobrej lokalizacji, do której dojazd nie stanowi problemu. Najwięcej biurowców w Warszawie obecnie budowanych jest w okolicy Ronda Daszyńskiego, gdzie mamy zarówno metro, autobusy, jak i tramwaje. Popularny Mordor również oferuje podobną specyfikę. Co więcej przestrzeń taka ma inne zagospodarowanie przestrzeni, niż zwykłe osiedla. Małych sklepików, kawiarni, restauracji czy powierzchni zielonych na pewno nie zabraknie.

Nowoczesne rozwiązania na każdym kroku
Wybór lokalizacji w nowym biurze nie należy do najtańszych decyzji. Zazwyczaj na pierwszy rzut oka koszt czynszu jest wyższy, niż w starszym budynku. Często jednak musimy je zmienić, ponieważ obecne biuro się starzeje i nie pasuje do powagi firmy. Czasami lepiej zapłacić trochę więcej, ale móc pochwalić się bardziej prestiżową lokalizacją i designem biurowca. Co więcej, po dodaniu do starej stawki wszystkich opłat eksploatacyjnych okazuje się, że nowa opcja jest niekiedy tańsza. Obecnie tak dużo mówi się o klimacie, dlatego bardzo dobrym posunięciem jest wybranie biura, opartego na proekologicznych rozwiązaniach. Panele słoneczne, czujniki ruchu, ograniczające zużycie światła czy dystrybutor na wodę, zamiast plastikowych butelek. Wystarczą proste rozwiązania, aby odczuć różnicę w portfelu, a także zyskać w oczach klienta. Sukces firmy zaczyna się od biura!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułAntykwariat internetowy – fenomen obecnych czasów!
Następny artykułCzy nierówności społeczne mają wpływ na poziom edukacji w naszym kraju?