Strona główna Wydarzenia Świdnica Apostołowie ze świdnickiej katedry wywiezieni do Krakowa

Apostołowie ze świdnickiej katedry wywiezieni do Krakowa [FOTO]

5

Do 30 czerwca 2022 roku potrwa kolejny etap prac konserwatorskich prowadzonych w świdnickiej katedrze. W ostatnich dniach rozpoczęto demontaż malowideł oraz rzeźb znajdujących się na filarach nawy głównej zabytkowej świątyni.

fot. Katedra Świdnicka/Facebook

Przygotowania do renowacji wnętrza świdnickiej katedry ruszyły w połowie grudnia 2019 roku. To właśnie wtedy rozpoczęto ustawienie rusztowań, a niedługo później przystąpiono do demontażu sześciu prostokątnych obrazów oraz ośmiu obrazów owalnych. Początek stycznia przyniósł kolejne zmiany. – Apostołowie św. Piotr i Paweł opuścili swoje postumenty i udają się w podróż konserwatorską do Krakowa, aby odzyskać swój pierwotny blask – informują duchowni z kościoła pw. św. Stanisława i św. Wacława za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na prace związane z konserwacją, rewitalizacją i digitalizacją wnętrza katedry świdnickiej udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości około 17 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wynosi około 20 mln złotych.

/mn/

Poprzedni artykułNa naszej drodze stanie Basket Legnica. Czas na rewanż
Następny artykuł„Szóstka” już zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [FOTO]