Strona główna 112 55 nowych radiowozów dla dolnośląskiej policji

55 nowych radiowozów dla dolnośląskiej policji [FOTO/VIDEO]

0

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne radiowozy. 55 oznakowanych oraz nieoznakowanych samochodów różnych marek wkrótce pojawi się na drogach województwa. Na razie nie wiadomo, czy i ile z nowych pojazdów trafi do świdnickiej komendy.

Flota radiowozów policyjnych garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt pojazdów – zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Wśród nich znajdują się samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz kryminalnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą się sprawdzały w trakcie realizacji konkretnych zadań – jak ambulans kryminalistyczny, czy ambulans poczty specjalnej – mówi Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

Nowe radiowozy to samochody marek Mercedes, Volkswagen, Ford, Skoda, Toyota, Kia, Hyundai – zarówno furgony, jak i auta osobowe o pojemności od 1248 cm³ do 2755 cm³. Auta trafią do funkcjonariuszy różnych jednostek garnizonu dolnośląskiego. Będą wykorzystywane do codziennej służby na terenie podległym komendom powiatowym i miejskim, jak i w poszczególnych komórkach dolnośląskiej komendy wojewódzkiej – dodaje Rynkiewicz.

Całkowity koszt zakupionych pojazdów to ponad 8 milionów złotych.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułBobry coraz bliżej ludzkich siedzib [FOTO]
Następny artykułNowe ustalenia w sprawie śmierci 41-latka na Wrocławskiej. Mężczyzna zmarł w wyniku przejechania