Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 200 lat dla pana Józefa!

200 lat dla pana Józefa!

2

23 stycznia swój wyjątkowy jubileusz obchodził Józef Stasiuk z Lutomi Górnej. Jest pierwszym mężczyzną w gminie Świdnica, który świętował setne urodziny.

Józef Stasiuk urodził się w miejscowości Kołomyja, obecnie to miasto na zachodniej Ukrainie, w obwodzie iwanofrankiwskim. Do Świdnicy przybył w latach 60. XX wieku. W gminie Świdnica mieszka od ponad 30 lat. Jest szczęśliwym ojcem 3 córek, 1 wnuka, 1 wnuczki i 2 prawnuków. Pan Józef przez wiele lat pracował w Świdnickiej Fabryce Mebli. Bliskie jego sercu były też kulinaria, stąd też własna działalność w dziedzinie gastronomii.

Z życzeniami dla pana Józefa w dniu urodzin przybyli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, radna Rady Gminy Lucyna Mroczek, rzecznik prasowy Janusz Waligóra, sołtys sołectwa Lutomia Górna Wiesław Rymarz, przewodniczący rady sołeckiej Przemysław Dziagacz, a także Barbara Monarcha – kierownik inspektoratu ZUS w Świdnicy.

Składając życzenia z okazji wyjątkowego jubileuszu wójt gminy Świdnica życzyła panu Józefowi zdrowia, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień życia. Przekazała również listy gratulacyjne z okazji 100. rocznicy urodzin z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz wojewody dolnośląskiego Jarosława Obrembskiego.

Pytając o receptę na długowieczność – córka jubilata żartobliwie mówiła, że za tym kryją się wycieczki i śpiew, bo tatuś bardzo lubi podróżować i śpiewać. Jak w trudnych czasach wystarczało pieniędzy na paliwo to była ogromna radość. – W ubiegłym roku byliśmy na dwóch wycieczkach, ale w poprzednich latach było ich zdecydowanie więcej – podkreślała pani Elżbieta.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPijany spowodował kolizję i próbował uciec
Następny artykułSpójrz okiem artysty – Vincent van Gogh